"Türk girişimcisi umutlu" -İGİAD Başkanı Şükrü Alkan: -"Türkiye ekonomisinin gösterdiği ekonomik…

  • Yazı boyutu
"Türk girişimcisi umutlu"
  -İGİAD Başkanı Şükrü Alkan:
  -"Türkiye ekonomisinin gösterdiği ekonomik…

"Türk girişimcisi umutlu" -İGİAD Başkanı Şükrü Alkan: -"Türkiye ekonomisinin gösterdiği ekonomik performans her geçen gün ivme kazanıyor. Türk girişimcisi, 2013 yılından umutlu" -"Başarıya ulaşmak için iş dünyası olarak 'insan merkezli' düşünülmesi gerektiğinin biliyoruz. Bu devamında başarıyı getirecektir"

İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) Başkanı Şükrü Alkan, Türkiye ekonomisinin gösterdiği ekonomik performansın her geçen gün ivme kazandığını belirterek, "Türk girişimcisi, 2013 yılından umutlu" dedi.
     Yapılan açıklamaya göre, İGİAD tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Türkiye Ekonomisi 2012 değerlendirmesi ve 2013 Beklentileri" konulu panel İstanbul Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi.
     Konferansta konuşan İGİAD Başkanı Şükrü Alkan, Türkiye ekonomisinin gösterdiği ekonomik performansın her geçen gün ivme kazandığını belirterek, "Türk girişimcisi, 2013 yılından umutlu" dedi.
     Hükümetin koyduğu 2023 vizyonu çerçevesinde iş dünyasına büyük görev düştüğünü belirten Alkan, "Bu hedefler doğrultusunda ıskalamamamız gereken en önemli konu 'insan merkezli' olmak. Biz kurulduğumuz günden bu yana girişimciliğin teşvik edilmesi ve iş ahlakının yaygınlaştırılması yönünde çalışmalar yapıyoruz. Başarıya ulaşmak için iş dünyası olarak 'insan merkezli' düşünülmesi gerektiğinin biliyoruz. Bu devamında başarıyı getirecektir" ifadelerini kullandı.
     İGİAD'ın 7 tane alt sektör kurulu olduğunu değinen Alkan, bu kurulların Türkiye ekonomisinin gidişatını sentezleme konusunda gösterge niteliği taşıdığını ifade etti.
     Dernek bünyesinde bulunan makine ve inşaat sektörü kurulu ile istişarelerde bulunduklarını aktaran Alkan, şunları kaydetti:
     "Kurul toplantılarında Türkiye inşaat ve tekstil sektörünün yıldızının parlayacağı sinyalleri veriliyor. Kentsel dönüşüm ve Kanal İstanbul gibi projeler bizim inşaat sektörü oyuncularımızı oldukça heyecanlandırıyor. Ancak sektörde ciro bazda büyüme konusunda bir yavaşlama olduğu ve kredili satışlarda bazı olumsuz durumlar yaşandığı görülüyor. Bir diğer kurulumuz tekstil sektör kurulu bu sektörün en büyük sorunu ise kalifiye eleman eksikliği. Bir de karşılıksız çek sayısının arttığını görüyoruz. Bunun dışında cirolarda bir artış olsa da karların düştüğü bir gerçek. Ancak genel olarak inşaat ve tekstil sektörün 2013 yılı ile ilgili beklentileri oldukça olumlu."
     Alkan ayrıca, Bakanlar Kurulu'na yaptıkları başvuru üzerine dernek isminin başına "Türkiye" takısının getirildiğini belirterek, bundan sonra İGİAD'ın, Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (TİGİAD) olarak faaliyetlerine devam edeceği bilgisini verdi.
     LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük de girişimciliğin önemine işaret ederek, Zeytinburnu'nda konfeksiyon ve fason üretimi yapan bir firma iken LC Waikiki'nin Avrupa'nın en önemli markalarından biri haline geldiğini kaydetti.
     Küçük, Fransız firmanın tüm lisanslarını satın aldıklarını ve markayı dünya markası haline getirdiklerini ifade ederek, "Sadece işimize markamıza odaklandık. İşletme sermayesi ve nakit akışına nakit yönetimine önem verdik. Değişim ve inovasyondan yana olduk. Sürekli kendimizi işimizi kalitemizi çeşidimizi yenileyecek çalışmalar içinde olduk" dedi.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir