Türk girişimciler, Türk işadamları ve akademisyenleri sanal dünyada buluşturacak

  • Yazı boyutu
Türk girişimciler, Türk işadamları ve akademisyenleri sanal dünyada 
buluşturacak

Türk girişimciler, Türk işadamları ve akademisyenleri sanal dünyada buluşturacak

Almanya'nın başkenti Berlin'de bilişim alanında faaliyet gösteren Türk girişimciler, Netsiad.com adlı paylaşım ağı ile Türk işadamları ve akademisyenleri sanal dünyada buluşturmayı hedefliyor.
     Netsiad.com Genel Müdürü Gökhan Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu siteyle Türk lobisini oluşturmak istediklerini belirterek, "Tamamıyla Türkçe hizmet veren ve dünyadaki Türk lobisini küresel düzeyde destekleyen, ekonomi ve akademi sahalarında profesyonel anlamda Türk lobiciliğini güçlü iletişim ağıyla birbirine bağlayıp özellikle Türk iş dünyasını tek çatıda buluşturan bir platformun olmaması dikkatimizi çekti. Ana hedefimiz kendi iç dinamiklerimizle Türk sanayici ve işadamlarının, akademisyenlerin ve alanlarındaki tüm profesyonellerin tek bir çatı altında küresel açılımlarını sağlamaktır' dedi.
     Netsiad.com internet sitesinin, mevcut iş bağlantılarını sürekli canlı tutma özelliğinin yanı sıra işadamları, akademisyenler, üniversite öğrencileri, hatta iş arayanlar için kendi alanlarında çeşitli bağlantılar kurma imkanları sunduğunu vurgulayan Coşkun, şöyle devam etti:
     "Bu sayede yeni ortaklıklar keşfetme, genç, dinamik fikirleri, tecrübeli yatırımcılarla buluşturma, başarılı uzmanları kendi sahalarında bir araya getirme, akademik dünyada ortak hareket etmeyi sağlama, saygın kurum ve kuruluşların küresel açılımlarını ve elde ettikleri başarıları dünyaya duyurma gibi birçok özelliği olan platformumuzu ücretsiz olarak Türk lobisinin hizmetine sunuyoruz."
     Coşkun, yeni iletişim imkanlarının doğru ve yerinde kullanılmasının dünya piyasalarında başarılı olmanın temel anahtarı olduğuna dikkati çekerek, son yıllarda başarısı artan Türk ekonomisinin dünyadaki ilgilerin odağı olmayı başardığını, piyasalarda da saygın aktör olarak kabul gördüğünü belirtti.
     Netsiad.com'un sanal dünyada Türk iş dünyasının buluşma noktası olacağını ifade eden Coşkun, bir yıllık test sürecinin ardından siteye üye olanların çeşitli imkanlara sahip olacaklarını kaydetti.
     Çoşkun, sayfaya üye olduktan sonra üyelerin, grup kurma, doğrudan mesaj gönderme, bağlantılar kurma, eleman arama gibi kendi alanlarını oluşturma fırsatı bulacaklarını anlatarak, aynı zamanda faaliyetlerini de duyurma olanağına sahip olacaklarını ifade etti.
     "Hedeflerimizin ne kadar önem arz ettiğini Türkiye'deki önde gelen kurumların da farkında olduğundan hareketle bizim başlattığımız çalışmanın geniş manada kabul ve destek göreceğini ümit ediyoruz" diyen Coşkun, her biri anadil seviyesinde en az üç dil bilen genç ve dinamik ekiple çalıştıklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir