Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Erdem Çenesiz: -"Avrupa kaybettiği dinamizmi…

  • Yazı boyutu
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Erdem Çenesiz:
  -"Avrupa kaybettiği dinamizmi…

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Erdem Çenesiz: -"Avrupa kaybettiği dinamizmi Türkiye ile yakalayabilir"

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Erdem Çenesiz, Avrupa Birliği'nin, kaybettiği dinamizmi Türkiye ile yakalayabileceğini ifade etti
     TÜRKONFED tarafından yapılan açıklamaya göre, Karadeniz ve Hazar Denizi Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonları Uluslararası Birliği'nin (UBCCE) işbirliğinde; Viyana Ekonomik Forumu tarafından 18-19 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen "Türkiye: Bölgesel Ekonominin Önemli Aktörü" konulu konferansa TÜRKONFED'i temsilen katılan Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, konferans kapsamında düzenlenen "Dinamik Ekonomisiyle Önemli Bir Ortak Olarak Türkiye" oturumunda bir konuşma yaptı.
     Türkiye - Avrupa Birliği ilişkileri ile ilgili olarak Çenesiz, "Avusturya'da yaptığımız temaslarda da gördük ki; Avrupa Birliği (AB) üyeliğinin Türkiye'ye sağlayacağı avantajlar ve yaratacağı değer kadar, AB de Türkiye'nin üyeliğinden en az o ölçüde fayda sağlayacak ve kaybettiği dinamizmi yakalamak için bir fırsat yakalayacaktır" diye konuştu.
    
     -"Avrupa vize sorununun çözümüne desteğini artırmalı"-
    
     Türkiye - Avrupa Birliği ilişkilerinde KOBİ'lerle işbirliği ve vize olmak üzere iki önemli konu olduğunun altını çizen ve büyük Türk şirketlerinin yanı sıra pek çok Türk KOBİ'sinin de Avrupalı KOBİ'lerle iş yapabilecek düzeye geldiğini belirten Çenesiz, "Görüşmelerimiz kapsamında Türk girişimcilerden dinlediğimiz başarı hikayeleri bizleri hem gururlandırdı hem de umutlandırdı. Başta TÜRKONFED olmak üzere bizim gibi iş dünyası örgütlerine düşen görev, KOBİ'lerimizin özellikle Ar-Ge ve inovasyon konusunda ihtiyaç duyduğu gelişmeyi yakalamalarına ve Avrupa pazarına daha fazla açılmalarına yardımcı olmaktır"dedi.
     Vize konusunda ise bu sürecin artık varolan fiili durumla çeliştiğine vurgu yapan Çenesiz, "Türk iş dünyası kadar Avrupalı muhataplarımızın da bu sorunun çözümüne desteklerinin artması önemlidir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir