Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği -Tebliğ kapsamında Adıyaman'da, et ve et ürünü…

  • Yazı boyutu
Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği
  -Tebliğ kapsamında Adıyaman'da, et ve et ürünü…

Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği -Tebliğ kapsamında Adıyaman'da, et ve et ürünü satan iş yerleri denetlendi -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alan: -"Bundan böyle karışım ürünlerine izin verilmeyecek"

Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, "Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği" kapsamında et ve et ürünü satan iş yerlerini denetledi.
     Denetim kapsamında 12 kişilik bir ekip, kent merkezindeki 15 iş yerinde inceleme yaptı. İl Müdürü Adil Alan ve gıda mühendislerinin de yer aldığı ekip, et ve et ürünlerini kontrol etti. Denetimler sonucunda tebliğe aykırı ürüne rastlanmadı.
     Alan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde olduğu gibi Adıyaman'da da tebliğ kapsamında denetimlere devam ettiklerini söyledi.
     Amaçlarının işletmelere ceza vermek yerine eğitim vermek olduğunu belirten Alan, "Arkadaşlarımız daha önce olduğu gibi 3-4 ekip olarak sürekli geziyor. Vatandaşlar bugün itibarıyla kesinlikle raflardan karışım ürünler almayacak. Sucuklarda 'yüzde 100 dana' tabiri de olmayacak. Çünkü artık bu ürünler yüzde 100 olmak zorunda. Tamamen hindi, tavuk karışımı olabilir veya koyun, dana eti karışımı olabilir" dedi.
     "Yani bundan böyle karışım ürünlere izin verilmeyecek" diyen Alan, denetimlerinin devam edeceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 340 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir