Türk-Fransız Ticaret Zirvesi -Genç Sanayici ve İş adamları Derneği tarafından düzenlenen…

  • Yazı boyutu
Türk-Fransız Ticaret Zirvesi  
  -Genç Sanayici ve İş adamları Derneği tarafından 
  düzenlenen…

Türk-Fransız Ticaret Zirvesi -Genç Sanayici ve İş adamları Derneği tarafından düzenlenen Ticaret Zirvesi İkili İş Görüşmeleri programı kapsamında Kayserili iş adamları ile Fransız iş adamları buluştu -Lyon Synerj Derneği Başkanı Demiray: -"Büyük bir ekonomik krizde olan Avrupa'nın kurtuluşu Türk iş adamlarının elinde"

Fransa Lyon Synerj Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Demiray, "Büyük bir ekonomik krizde olan Avrupa'nın kurtuluşu Türk iş adamlarının elinde" dedi.
     Genç Sanayici ve İş adamları Derneği (GESİAD) tarafından düzenlenen Ticaret Zirvesi İkili İş Görüşmeleri programı kapsamında Kayserili iş adamları ile Fransız iş adamları bir araya geldi.
     Hilton Otel'de düzenlenen programda konuşan Demiray, Avrupa ülkelerinde devam eden ekonomik krizin her geçen gün giderek büyüdüğünü ve çok büyük şirketlerin kapandığını söyledi.
     Türk iş adamlarının girişimci olması ve özellikle Kayseri'nin ticaretin merkezi olması nedeniyle bu tür ikili görüşmeleri çok önemsediklerini belirten Demiray, şunları söyledi:
     "Avrupa'da ekonomik kriz olmasına rağmen Türkiye'nin ekonomisi iyi bir yerde. Bunu gören yurt dışındaki iş adamları Türk iş adamları ile iş birliği yapmak istiyor. Büyük bir ekonomik krizde olan Avrupa'nın kurtuluşu Türk iş adamlarının elinde. Çünkü krizde olan ülkelerdeki iş adamları bir çıkış yolu arıyor ve ekonomisi iyi olan ülkelere yönelme mecburiyeti hissediyor. Biz de inşaat, gıda, otomotiv, çelik kapı, mermer, elektronik ve mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren 22 iş adamı ile Kayseri'ye geldik. Burada Kayserili iş adamları ile görüşerek daralan pazarımızı genişletmenin yollarını arayacağız. Kayseri'ye gelmemizin en önemli nedenlerinden birisi de Kayseri'nin ticaretin merkezi olması ve iş adamlarının ticari zekası. Kayserili sanayicilerle yapacağımız görüşmeler sonrasında dernek üyesi iş adamlarımız başka sektörlere de girebilir. Bu görüşmeleri en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Şu an Fransa'da Büyük Paris projesi var. Bu projenin büyük bir bölümünü Türk iş adamları yapacak. Bunun gibi daha çok sayıda proje var. Bunların yapımı için de yine Türk iş adamları girişimlerde bulunuyor."
    
     -"Avrupa'daki kriz iş adamlarının girişimleriyle aşılabilir"-
    
     GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş da, Avrupa'da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle gelişmiş birçok ülkede büyük şirketlerin battığını ve ciddi anlamda sıkıntı yaşandığına dikkati çekti. Yaşanan ekonomik sıkıntıları aşma adına Avrupalı iş adamlarının Türkiye ile yakın temas içerisine girdiğini ifade eden Kınaş, "Avrupa'daki ekonomik krize rağmen Türkiye'nin ihracatı her geçen gün giderek artıyor. Avrupa'daki kriz de iş adamları ve iş adamları dernekleri gibi sivil toplum kuruluşlarının girişimleriyle aşılabilir. O nedenle bu tür ikili görüşmeleri biz de önemsiyoruz. Bu görüşmeler sayesinde hem Türk iş adamları hem de yurt dışındaki iş adamları yeni pazarlar ve yeni iş alanları bulabiliyor. Bu da daralan ekonomiye nefes aldırıyor" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 389 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir