Türk Eximbank ile ICIEC arasında acentelik anlaşması imzalandı -Anlaşma ile Türk Eximbank'ın…

  • Yazı boyutu
Türk Eximbank ile ICIEC arasında acentelik anlaşması imzalandı 
  -Anlaşma ile Türk Eximbank'ın…

Türk Eximbank ile ICIEC arasında acentelik anlaşması imzalandı -Anlaşma ile Türk Eximbank'ın aracılık edeceği poliçeler kapsamında Türk firmaları, yatırımlarını savaş, iç karışıklık, kamulaştırma, transfer kısıtları ve hükümetlerin finansal yükümlülüklerini yerine getirmemesi gibi politik risklere karşı teminat altına alabilecek

Türk yatırımcıları ve müteahhitlerinin, İslam Ülkeleri Arası İhracat Kredi ve Yatırım Sigortası Kurumu (ICIEC) programlarına daha kolay ulaşmalarını teminen Türk Eximbank ile ICIEC arasında acentelik anlaşması imzalandığı bildirildi.
     Türk Eximbank'tan yapılan açıklamaya göre, 4-5 Ekim 2011 tarihinde Aman Union'ın 2. Yıllık Toplantısı esnasında ICIEC ve Türk Eximbank arasında mutabakat zaptının imzalandığı hatırlatıldı.
     Bu işbirliğinin devamı olarak, Türk yatırımcıları ve müteahhitlerinin, ICIEC programlarına daha kolay ulaşmalarını teminen Türk Eximbank ile ICIEC arasında acentelik anlaşması imzalandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Acentelik anlaşması ICIEC İcra Kurulu Başkanı Dr. Abdel Rahman El-Tayep Taha ve Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan tarafından imzalanmıştır. Anlaşma ile Türk Eximbank, Türk yatırımcı ve müteahhitlerinin ICIEC'in ürün yelpazesinde bulunan Spesifik Sigorta Poliçesi, Sözleşmenin İhlali Sigortası Poliçesi, Yurtdışı Yatırım Sigortası Poliçesi, Finansman İmkanı için Yurtdışı Yatırım Sigortası Poliçesi, Devlet Garantisinin Yerine Getirilmemesi Riskine Karşı Finansman İmkanı için Yurtdışı Yatırım Sigortası Poliçesi ve Borç Garantisi için Yurtdışı Yatırım Sigortası poliçelerinden yararlanmalarına aracılık edecek.
     Söz konusu poliçeler kapsamında Türk firmaları, yatırımlarını savaş, iç karışıklık, kamulaştırma, transfer kısıtları ve hükümetlerin finansal yükümlülüklerini yerine getirmemesi gibi politik risklere karşı teminat altına alabilecek."
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir