Türk Eximbank Genel Müdürü Kaplan: "Bu yıl için sigorta ve krediyi ortak olarak düşünürsek 30…

  • Yazı boyutu
Türk Eximbank Genel Müdürü Kaplan: "Bu yıl için sigorta 
  ve krediyi ortak olarak düşünürsek 30…

Türk Eximbank Genel Müdürü Kaplan: "Bu yıl için sigorta ve krediyi ortak olarak düşünürsek 30 milyar dolarlık bir hedefimiz var"

Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, "Bu yıl için sigorta ve krediyi ortak olarak düşünürsek 30 milyar dolarlık bir hedefimiz var" dedi.
     Kaplan, Uludağ ihracatçılar Birlikleri (UİB) üyelerinin ihracatını arttırmaya yönelik, kısa, orta ve uzun vadeli nakdi ve gayri nakdi kredi, sigorta ve garanti programları hakkında bilgilendirme amacıyla düzenlenen "Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Bilgilendirme Toplantısı"na katıldı.
     Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaplan, Türk Eximbank olarak 2 yıldır çok sayıda ilde bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini söyledi.
     Bursa'nın kendileri için çok önemli bir il olduğunu dile getiren Kaplan, "Kente, İstanbul'a yakın olması nedeniyle daha çok geleceğiz. Bursa'da daha fazla aktif olmamız gerekiyor. İlde kredi ve sigortada çok büyük oranda artış var. Ancak şehrin potansiyelini göz önünde bulundurursak yeterli değil. Bursa'ya daha çok önem vererek bunu arttıracağımıza inanıyorum" diye konuştu.
     Kaplan, bir gazetecinin, "Bu yıl vermeyi planladığınız kredi miktarı ne kadar-" sorusunu, "Bu yıl için sigorta ve krediyi ortak olarak düşünürsek 30 milyar dolarlık bir hedefimiz var. Bu yöndeki çalışmalarımız sürüyor" diye yanıtladı.
     "Kredilerdeki faiz oranlarında değişiklik var mı-" sorusuna ise Kaplan, "Faiz oranlarımızı bir ay önce düşürdük. Piyasadaki gelişmelere bağlı olarak zaten izliyoruz. Ona göre gerekli önlemleri alıyoruz. Faiz oranları ortalama Türk lirasında 6 civarında. Dövizde ise aşağı yukarı ortalama 2'lerde seyrediyor ama tabii farklı ürünlerde farklı faiz oranlarımız var" cevabını verdi.
     Toplantıya, UİB Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Sabuncu, Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Şenol Şankaya, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği İbrahim Burkay ve birlik üyeleri katıldı.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir