Türk Arap Ekonomi Forumu -Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna: -"Geçtiğimiz on yılda Türkiye çok…

  • Yazı boyutu
Türk Arap Ekonomi Forumu 
  -Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna:
  -"Geçtiğimiz on yılda Türkiye çok…

Türk Arap Ekonomi Forumu -Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna: -"Geçtiğimiz on yılda Türkiye çok güzel bir örnek verdi. Özellikle açığı olan ülkeler Türkiye'yi örnek almalı" -"Türkiye en iyi modeldir. Türkiye'nin 75 milyon nüfusu var. Türkiye'deki halkın 60 milyon kişisel banka hesabı var"

Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna, "Geçtiğimiz on yılda Türkiye çok güzel bir örnek verdi. Özellikle açığı olan ülkeler Türkiye'yi örnek almalı. Türkiye örneği en iyi örnektir" dedi.
     Türk Arap Ekonomi Forumun'da konuşan Hanna, fazlası ve açığı olan ülkeleri birbirinden ayırmak gerektiğin belirterek, "Türkiye örneği en iyi örnektir. Türkiye'nin gayri safi yurtiçi hasılası ciddi oranda artmış durumda. Özel sektörün önünü açmak, kendi ülkelerimizdeki pazarları potansiyeli açmak ayrı bir değer getirir. Kimse bundan korkmamalıdır" dedi.
     Türkiye'nin geçen 10 yılda güzel bir örnek verdiğini belirterek "Özellikle açığı olan ülkeler Türkiye'yi örnek almalı. Sosyal dayanışma çok önemli. Kesin, net bir lideriniz var, şeffaflık var, dayanışma var. Gerisi de kendiliğinden gelir. Bizim ülkelerimizin buna ihtiyacımız var" dedi.
     Türkiye'nin bankacılık sisteminin örnek teşkil ettiğini belirten Hanna,"Türkiye en iyi modeldir. Türkiye'nin 75 milyon nüfusu var. Türkiye'deki halkın 60 milyon kişisel banka hesabı var. Yani belki bankayı kullanmayan çok az sayıda, 5-6 milyon civarında insan var. Dolayısıyla 2002 yılından 2012 yılına kadar Türkiye'nin büyüme hızı fenomendir" şeklinde konuştu.
    
     -"Lübnan bankaları altyapı projelerine destek olabilir"-
    
     Hanna, Ortadoğu'da ortak altyapı projelerinin yürütülebileceğini, bunların Lübnan bankaları tarafından desteklenebileceğini belirtti.
     Hanna, şunları kaydetti:
     "Suriye, Ürdün, Lübnan'a bakalım. Bizde elektrik üretimi 13.000 megawattır. Türkiye'nin elektrik üretimi ise 45.000 megawattır. Bu üç ülkenin ihtiyacı 11.000 megawattır. Türkiye'nin 3.000 megawatt üretim fazlası vardır. Demek ki, bu üç ülke Suriye, Ürdün ve Lübnan yatırımlardan ne kadar faydalanabilir. Türk şirketleri ister özel sektörde ister kamuya bağlı olsun, elektrik projeleri gerçekleştirebilir. Çünkü anlaşıldı ki, bu üç ülke için elektriğin temin edilmesi son derece önemli. Lübnan ve Lübnan bankalarının nakit fazlalığı var. Bunlar da yüksek rakamlardır. Lübnan bankaları bu projelere destek verebilirler. Biz böylece ortak projeler geliştirebiliriz."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir