Türk-Alman CEO Forumu Ankara'da gerçekleştirilecek

  • Yazı boyutu
Türk-Alman CEO Forumu Ankara'da gerçekleştirilecek

Türk-Alman CEO Forumu Ankara'da gerçekleştirilecek

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Almanya'daki muadil kuruluşu BDI ortaklığında oluşturduğu Türk-Alman CEO Forumu 25 Şubat 2013 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de katılımı bekleniyor.
     TÜSİAD açıklamasına göre, TÜSİAD ve TÜSİAD'ın Almanya'daki muadil kuruluşu BDI (Bundesverband der DeutschenIndustriee.V. - Alman Sanayileri Federasyonu) ortaklığında, Türkiye ve Almanya özel sektörleri arasındaki mevcut ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla "Türk-Alman CEO Forumu" oluşturuldu.
     Türkiye ve Almanya'da dönüşümlü olarak düzenlenmesi planlanan "Türk-Alman CEO Forumu" yıllık toplantısının ilki, 31 Ekim 2011 tarihinde Berlin'de gerçekleştirilmişti.
     Bu çerçevede, Türk-Alman CEO Forumu'nun ikinci toplantısı, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyareti sırasında 25 Şubat 2013 günü Ankara'da düzenlenecek.
     Ekonomik, politik, sosyal ve kültürel alanlarda iki ülkeyi de ilgilendiren güncel gelişmelerin değerlendirileceği toplantının açılış konuşmaları, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, BDI Yönetim Kurulu Başkanı Ulrich Grillo tarafından yapılacak.
     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın konuşmasının ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel birer konuşma gerçekleştirecek.
     Türkiye ve Almanya'nın önde gelen holding ve firmalarının Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Müdürleri arasındaki diyaloğun kuvvetlendirilmesi amacıyla düzenlenen Türk-Alman CEO Forumu'nda, TÜSİAD ve BDI başkanları iki ülkenin ekonomik işbirliğinde öne çıkan konularda ortak önerilerini içeren bir bildiriyi Sayın Başbakanlara takdim edecekler.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir