Turizm sektörüne yeni yatak yatırımı için 3.1 liralık teşvik -Sektörde ocak-ekim döneminde 50…

  • Yazı boyutu
Turizm sektörüne yeni yatak yatırımı için 3.1 liralık teşvik
  -Sektörde ocak-ekim döneminde 50…

Turizm sektörüne yeni yatak yatırımı için 3.1 liralık teşvik -Sektörde ocak-ekim döneminde 50 binden fazla yeni yatak için 3.1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi alındı

Turizm sektöründe ocak-ekim döneminde 50 binden fazla yeni yatak için 3.1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi alındığı bildirildi.
     Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge biriminin derlediği verilere göre, turizm sektöründe ocak-ekim döneminde 209 tesiste 50 binden fazla yeni yatak için 3.1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi alındı.
     Yeni yatırımın yüzde 28'inin Antalya, yüzde 13'ünün İstanbul'da yapılması, bu yatırımlarla 50 bin 466 yeni yatağın devreye girmesi bekleniyor. Yapılacak yatırımlarla 12 bin 808 kişiye de iş imkanı doğacak.
     Yeni yatırımlarda ilk sırayı yüzde 33 ile 4 yıldızlı, yüzde 30 ile 3 yıldızlı tesisler aldı. Bunları yüzde 15'e yakın payları ile 5 yıldızlı butik oteller izledi.
     Öte yandan 51 ili kapsayan yeni yatırımların yatak bazında illere göre dağılımında ise ilk sıralarda yüzde 28 ile Antalya, yüzde 13 ile İstanbul, yüzde 7 ile Muğla ve yüzde 6 ile İzmir yer aldı.
    
    
    

Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir