Turan Yazgan'ın vefatı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Turan Yazgan'ın vefatı ile Türk dünyası…

  • Yazı boyutu
Turan Yazgan'ın vefatı
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Turan Yazgan'ın vefatı ile Türk dünyası…

Turan Yazgan'ın vefatı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Turan Yazgan'ın vefatı ile Türk dünyası büyük bir araştırmacısını kaybetti"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendik. Türk Dünyası alanındaki araştırmaları ve bu alanda verdiği emekler Yazgan hocanın ismini her daim yaşatacaktır" dedi.
     TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan'ın vefatı üzerine bir mesaj yayımladı.
     Hisarcıklıoğlu, Yazgan'ın çalışmaları ile Türk Dünyası'na büyük hizmetlerde bulunduğuna işaret ederek, isminin her zaman saygıyla anılacağını ifade etti.
     Yazgan'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendiklerini kaydeden Hisarcıklıoğlu, şu ifadelere yer verdi;
     "Türk Dünyası alanındaki araştırmaları ve bu alanda verdiği emekler Yazgan hocanın ismini her daim yaşatacaktır. Gerek insani özellikleri, gerekse akademik çalışmaları Sayın Yazgan'ı Türk halkının gönlüne yerleştirmiştir. Tüm sevenleri, onun yetiştirmiş olduğu öğrencileri, Prof. Dr. Turan Yazgan'ın hayatını adadığı çalışmaların kıymetini elbette ki çok iyi bilmektedir. Gelecek nesiller de onun bu alanda bıraktığı mirasın üzerine daha da fazlasını koyacak ve Türk dünyası araştırmalarını zenginleştirmeye devam edecektir.
     Türk iş dünyası adına, Prof. Dr. Yazgan'a Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir