TÜPRAŞ'a 105 milyon liralık vergi cezası incelemesi

  • Yazı boyutu
TÜPRAŞ'a 105 milyon liralık vergi cezası incelemesi

TÜPRAŞ'a 105 milyon liralık vergi cezası incelemesi

Tepecik Vergi Dairesi, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ'den (TÜPRAŞ) 2009-2010 dönemleri için toplam 105 milyon lira vergi cezası talep etti.
     TÜPRAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şirket nezdinde yürütülen vergi incelemesi sonucunda mükellefi oldukları Tepecik Vergi Dairesi tarafından hazırlanan Vergi/Ceza İhbarnamelerinin 27 Mart 2013 tarihinde tebliğ edildiğini bildirdi.
     Açıklamada şunlar kaydedildi:
     "Şirketimize tebliğ edilen raporlardan ve Vergi Ceza İhbarnamelerinden anlaşıldığı kadarıyla; 2009 hesap dönemi için 10,5 milyon TL vergi aslı ve 2009 - 2010 hesap dönemleri için 93 milyon TL vergi ziyaı cezası olmak üzere toplam 103,5 milyon TL talep edilmiş olup, talep edilen vergi aslı üzerinden ayrıca gecikme faizi de hesaplanacaktır.
     Vergi İnceleme raporlarında eleştiri konusu yapılan husus, Özel Tüketim Vergisi Kanunu kapsamında; ÖTV ödenerek satın alınan C5 adlı maddenin ihraç edilen benzin imalatında kullanılan kısmı için ödenen ÖTV'nin indirim konusu yapılıp yapılmayacağına ilişkin yorum farklılığından kaynaklanmaktadır."
     Şirket, söz konusu Vergi Ceza İhbarnameleri ile ilgili olarak uzlaşma dahil bütün yasal hakları kullanacaklarını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir