Tunus Yatırım Bakanı Bit-Tayb: "Yabancı sermayenin desteklenmesi gerekir. Ekonomik forumda…

  • Yazı boyutu
Tunus Yatırım Bakanı Bit-Tayb:
  "Yabancı sermayenin desteklenmesi gerekir. Ekonomik forumda…

Tunus Yatırım Bakanı Bit-Tayb: "Yabancı sermayenin desteklenmesi gerekir. Ekonomik forumda yabancı sermaye ve güvenilir hükümet konuları da gündeme gelecek" -Tunus Yabancı Yatırım Teşvik Ajansı Müdürü Nureddin Zikri: "Tarım ve mermer başta olma üzere Türkiye'nin ülkemize yatırım yapabileceği yaklaşık 10 farklı alanda araştırma yapıyoruz"

Tunus Yatırım Bakanı Rıza Bit-Tayb, ülkesinde bu ay toplanacak Ekonomik forumla ilgili olarak,yabancı sermayenin desteklenmesi gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Bit-Tayb, "Toplantıda yolsuzlukla mücadele ve güvenilir hükümet konuları da gündeme gelecek" dedi.
     Bit-Tayb, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkesinde yatırım yapan 3 yabancı şirketin ödüllendirileceğini ifade ederek, "Bu şirketler şu üç özelliklerden birini barındırmalı. Devrimle birlikte 2011-de kurulmuş bir şirket ya da yüzleştiği bir çok soruna rağmen ayakta kalmayı başarmış bir şirket olmalı. Ayrıca 2011-2012-de iş alanını geliştirerek istihdamını artıran şirket de ödüllendirilecek. Yabancı sermayenin desteklenmesi gerekir. Toplantıda yabancı sermaye ve güvenilir hükümet konuları da gündeme gelecek" dedi.
     Tunus Yabancı Yatırım Teşvik Ajansı Müdürü Nureddin Zikri de "Tarım ve mermer başta olma üzere Türkiye'nin ülkemize yatırım yapabileceği yaklaşık 10 farklı alanda araştırma yapıyoruz" diye konuştu.
     15-16 Haziran'da düzenlenmesi beklenen foruma 35 devletten 30 ekonomik kurumun katılacağı belirtiliyor.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir