Tunus heyetinden GTO'ya ziyaret

  • Yazı boyutu
Tunus heyetinden GTO'ya ziyaret

Tunus Kalkınma ve Planlama Bakanlığı Bölgesel Kalkınma Genel Müdürü Lazaar: "Türk iş adamlarını Tunus'ta yatırım yapmaya bekliyoruz. Tunus'ta yabancılar için yatırım maliyetleri çok cazip""Tunus, Türk iş adamlarının Afrika'ya açılan kapısı olabilir"

Tunus Kalkınma ve Planlama Bakanlığı Bölgesel Kalkınma Genel Müdürü Samir Lazaar, "Türk iş adamlarını Tunus'ta yatırım yapmaya bekliyoruz. Tunus'ta yabancılar için yatırım maliyetleri çok cazip" dedi.
     Gaziantep Ticaret Odası'ndan (GTO) yapılan açıklamaya göre, "Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı" modelini incelemek üzere Gaziantep'e gelen Tunus Kalkınma ve Planlama Bakanlığı'ndan üst düzey yetkililer, GTO'yu ziyaret etti.
     Ziyarette açıklamada bulunan Tunus Kalkınma ve Planlama Bakanlığı Bölgesel Kalkınma Genel Müdürü Lazaar, bölgeler arası çalışmalarda ilham almak için Gaziantep'te bir takım temaslarda bulunduklarını belirtti.
     Tunus'un 1915 yılından bu yana Avrupa Birliği (AB) ülkeleriyle serbest ticaret anlaşmasına sahip olduğunu aktaran Lazaar, şunları kaydetti:
     "Türk iş adamlarını Tunus'ta yatırım yapmaya bekliyoruz. Tunus'ta yabancılar için yatırım maliyetleri çok cazip. Tunus'un İslam ve Arap ülkeleri ile de anlaşmaları mevcut. Tunus, Türk iş adamlarının Afrika'ya açılan kapısı olabilir. Yabancı yatırımcılar Avrupa'yı ve Afrika'yı düşünerek Tunus'u tercih ediyorlar."
     Kalkınma Bakanlığı Uluslararası Program ve Projeler Dairesi Başkanı Mustafa Tekin de iki ülke arasındaki ticaret hakkında bilgi verdi.
     GTO Genel Sekreteri Halil Göçer ise Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle bir süre önce durdurulan "Türkiye-Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı" kapsamında GTO olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
    
    
    


Bu haberi 247 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir