Tunus, 500 milyon dolarlık kredi için Dünya Bankası ile görüşüyor

  • Yazı boyutu
Tunus, 500 milyon dolarlık kredi için Dünya Bankası ile görüşüyor

Tunus, 500 milyon dolarlık kredi için Dünya Bankası ile görüşüyor

Tunus, 500 milyon dolarlık kredi için Dünya Bankası ile görüşmelere başlayacağını açıkladı.
     Tunus Yatırım ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Japonya'nın Başkenti Tokyo'daki IMF-Dünya Bankası toplantılarına katılan Yatırım ve İşbirliği Bakanı Riyad bit Tıyp'ın Dünya Bankası Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkan Yardımcısı Inger Andersen ile Tunus'un 2012-2013 bütçesine destek olması amacıyla alınacak 500 milyon dolarlık kredi için doğrudan müzakerelere başlanması konusunda anlaştıkları belirtildi.
     Bakanlıktan yapılan açıklamada, Tunus'a kredinin sağlanması için yapılacak görüşmelerin sonucunun Kasım ayında düzenlenecek bir toplantıyla Dünya Bankası Yönetim Kurulu'na sunulacağı kaydedildi.
     Açıklamada ayrıca, Dünya Bankası kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu'nun (IFC), Tunus'ta 2010 yılında 8 milyon dolar, 2011 yılında 57 milyon dolar olan yatırım hacmini, 150 milyon dolar olarak artırma hazırlığında olduğuna yer verildi.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir