TÜMBİAD Genel Başkan Yardımcısı Kenan Acıkök: -"Türkiye'de sağlığına kavuşan turist, sermayesini…

  • Yazı boyutu
TÜMBİAD Genel Başkan Yardımcısı Kenan Acıkök:
  -"Türkiye'de sağlığına kavuşan turist, sermayesini…

TÜMBİAD Genel Başkan Yardımcısı Kenan Acıkök: -"Türkiye'de sağlığına kavuşan turist, sermayesini de Türkiye'ye getiriyor"

Tüm Bürokrat ve İşadamları Derneği (TÜMBİAD) Genel Başkan Yardımcısı Kenan Acıkök, Türkiye'de sağlığına kavuşan yabancı turistin, sermayesini de Türkiye'ye getirmeye başladığını belirtti.
     Acıkök, yazılı açıklamasında, turistlerin 1 lira harcadığı yerden sağlık amacıyla gelen turistin 10-15 lira harcadığını belirterek, sağlık için gelen yabancıya gereken önemin verilmesi ve bürokrasinin azaltılması gerektiğinin önemine dikkati çekti.
     Türkiye'de sağlığına kavuşan turistin sermayesini de Türkiye'ye getirdiğini kaydeden Acıkök, Hükümetin son yıllarda sağlığa verdiği katkılardan dolayı Türkiye'nin artık sağlık amaçlı her ülkeden turist çektiğini anımsattı. Acıkök, sağlık turizminden yola çıkarak ticari ilişkilerin de geliştirilebileceğine işaret etti.
     TÜMBİAD'ın kuruluş amacının iş adamları için bürokrasiyi kaldırmak olduğunu anlatan Kenan Acıkök, "Yapısal ve yasal sorunların ortadan kaldırılmasının yanı sıra iş dünyasına da önemli görevler düşüyor. Bu ülkenin kalkınması ve hedeflerine ulaşabilmesi için bürokrasi ve iş dünyasının el ele vermesi şart. Yabancı turisti çekmek için öncelikle kaliteli hizmet şart. Bunun için denetimler sürekli yapılmalı" değerlendirmesini yaptı.
     Yatırımcıları bezdiren bürokrasinin azaldığını anlatan Acıkök, şunları kaydetti:
     "Yatırımcı çeken bürokrasi geldi. TÜMBİAD olarak daha geçen hafta Türk Cumhuriyetlerinden bir iş adamına, Türkiye'den 50 milyon dolarlık makine alımı için destek olduk. Ülkemizdeki kaliteyi anlattık. Onlar da gelip gördükten sonra ülkemize şimdilik 50 milyon dolarlık döviz bırakıp gittiler. Memnun oldukları için de devamının geleceğini söylediler."
    
    
    

Bu haberi 255 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir