'Tüketiciyi Koruma Kanunu son şeklini aldı'

  • Yazı boyutu
'Tüketiciyi Koruma Kanunu son şeklini aldı'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, ''Tüketiciyi Koruma Kanunu son şeklini aldı, bugün Başbakanlık'a göndereceğim'' dedi. Yazıcı, düzenlemenin Pazartesi günü de Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olacağını söyledi.

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, üzerinde çalıştıkları Tüketiciyi Koruma Kanunu Tasarı Taslağı'na son şeklini verdiklerini ve düzenlemenin Pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olacağını söyledi.

CNBC-e'nin sorularını yanıtlayan Yazıcı, Tüketiciyi Koruma Kanunu Tasarısı'nı bugün Başbakanlık'a göndereceğini belirtti.

Yazıcı, kredi kartı veren bankaların ücretsiz bir tüketici kartından yükümlü olacağını bildirdi.

Yazıcı ayrıca, "Maketten konut satışında yapıcıya sigortalama yükümlülüğü gelecek" dedi.

GÜVENLİK ZAAFİYETİ VAR MI?
Bakan Yazıcı, Reyhanlı saldırısı sonrası Hatay'daki Yayladağı Gümrük Kapısı'nda güvenlik zaafiyeti olduğu, güvenlik kamerasının olmadığı ve Reyhanlı saldırısının 1 numaralı şüphelisi olduğu iddia edilen N. E.'nin bu kapıdan giriş-çıkış yaptığı iddialarına da yanıt verdi:

'GÜVENLİK KAMERASI YOK'
''Yayladağı gümrük kapımız da yenileme çalışmalarımız kapsamında en önde yer verdiğimiz kapılarımızdan bir tanesi. Ama Suriye ile yaşananlar neticesinde bu yenileme çalışmalarımızı askıya aldık. Güvenlik kamerası yoktu doğrudur güvenlik kamerası eksikliği var o da şundan kaynaklanır; yenileme sürecinde orada öncelik sıralamasında bir sorun oldu sanıyorum.

Şimdi haberde adı geçen kişi aranan kişilerden değil riskli olduğuna dair bir bilgi bizde yok. Olsa zaten pasaport polisi o riski dikkate alırdı. Bin defa giriş çıkış yapan var. Nihayetinde onun beynini okuyamazsınız bir taraftan güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkaracaksınız, bir taraftan da tabii insanların seyahat özgürlüğünü ticaret faaliyetlerini aksatmayacaksınız.''


Bu haberi 389 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir