Tüketici Yararına Araştırma Derneği: -"Okul servislerindeki problemler denetimsizlikten…

  • Yazı boyutu
Tüketici Yararına Araştırma Derneği:
  -"Okul servislerindeki problemler
  denetimsizlikten…

Tüketici Yararına Araştırma Derneği: -"Okul servislerindeki problemler denetimsizlikten kaynaklanıyor"

Tüketici Yararına Araştırma Derneği (TÜYADER), okul servislerindeki sorunların denetimsizlikten kaynaklandığını bildirdi.
     TÜYADER'den yapılan yazılı açıklamada, ailelerin çocuklarını okula kaydettikten sonra onları emanet ettikleri servisleri hiç incelemediğini öne sürerek, okul yönetimlerinin öğrenci servislerinin şartlarını belirlemesi gerektiği kaydedildi.
     TÜYADER'in bu konuya dikkati çekmek istediği ifade edilen açıklamada, çözüm önerileri şöyle sıralandı:
     "Öğrenci servis taşımacılığı yapacak firma bağımsız bir denetleme kuruluşu tarafından denetlenmeli ve sertifikalanmalıdır. Bu denetlemeler sertifika alındıktan sonrada devam etmelidir. Sertifikasyon denetimindeki firmalar Kalite Yönetimi, Ürün Hizmet Yönetimi, Personel Yönetimi, Çevresel ve Temizlik Yönetimi başlıkları altında kontrol listeleri oluşturularak incelenmelidir."
     Velilere de çağrıda bulunulan açıklamada, "Geleceğimizi çocuklarımızı emanet ettiğimiz servis araçlarını bizlerde kontrol edelim. İyi olanlar bu işi yapsınlar. Kaliteli güvenli işini iyi yapan firmaların çoğalmasını sağlayalım ki geleceğimiz olan çocuklarımızı rahatlıkla emanet edebilelim" ifadesi kullanıldı.
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir