Tüketici Ürünleri Forumu Küresel Zirvesi -PepsiCO Beverages Küresel Başkanı Shiv Singh: -"Biz…

  • Yazı boyutu
Tüketici Ürünleri Forumu Küresel Zirvesi
  -PepsiCO Beverages Küresel Başkanı Shiv Singh:
  -"Biz…

Tüketici Ürünleri Forumu Küresel Zirvesi -PepsiCO Beverages Küresel Başkanı Shiv Singh: -"Biz başka içecek ya da gıda şirketleriyle rekabet etmekle kalmıyoruz. Biz, tüketicilerin kendileriyle rekabet halindeyiz. Onların dikkatini çekebilmek için büyük bir savaş veriyoruz" -GDI İsviçre Üst Yöneticisi David Bosshart: -"Teknoloji, hayatlarımızı, bizi şekillendiriyor. Şu anda toptan bir sosyal devrimin eşiğindeyiz"

PepsiCO Beverages Küresel Başkanı Shiv Singh, şirketlerin artık başka içecek ya da gıda şirketleriyle rekabet etmekle kalmadıklarını, tüketicilerin kendileriyle rekabet halinde olduklarını ve onların dikkatini çekebilmek için büyük bir savaş verdiklerini kaydetti.
     Singh, Tüketici Ürünleri Forumu Küresel Zirvesi'nin son gününde "dijital uygunluk" konulu konuşmasında, 21. yüzyılda herkesi büyük zorlukların beklediğini, bu zorlukların herkesi endişelendirmesi gerektiğini söyledi.
     Günümüzde üç rakamın çok önemli olduğunu ifade eden Singh, şöyle konuştu:
     "Bir tanesi 30 milyar... 30 milyar, Facebook'un her ay statü update'lerinin sayısı. Bu yılın sonunda 50 ya da 60 milyar güncelleme yapılıyor olacak. İkinci rakam, 5,3 milyar... Bu da her 24 saatte bir Youtube'de seyredilen video sayısı. Üçüncü rakam, 400 milyon... Bunlar da her bir gün atılan Twitter mesajları. Bunlar, gerçekten beni çok korkutan rakamlar. O kadar çok korkutuyor ki ne yapacağımı bilemiyorum. Sizi de korkutsa iyi olur. Çünkü biz başka içecek ya da gıda şirketleriyle rekabet etmekle kalmıyoruz. Biz, tüketicilerin kendileriyle rekabet halindeyiz. Onların dikkatini çekebilmek için büyük bir savaş veriyoruz. Hayat çok zorlaşıyor. Ben asılında reklam saati ya da medya zamanı için rekabet etmiyorum. Ben, insanların dikkatini çekebilmede rekabet ediyorum, savaş veriyorum."
    
     -"Marka oluşturabilmek çok zor"-
    
     Bir marka oluşturabilmek, sadakati koruyabilmenin çok zor olduğunu, çok yoğun olan tüketicilerin kendilerinin sürekli bilgi üretip sosyal medyada paylaştıklarını ifade eden Singh, 21. yüzyılın esas zorluğunun bu noktada yaşanacağını söyledi.
     Teknolojinin yarattığı "muazzam ivmeyle" herşeyin çok hızlı değiştiğine değinen Singh, gerçek bir mobil internet kullanımı patlaması yaşandığını, bütün bu gelişmelerin kaotik bir ekosisteme yol açtığını, tüketicilerin diğer tüketicinin davranışlarını etkileyebildiğini belirtti.
    
     -"Otomasyon, geleneksel işgücünün yerine geçiyor"-
    
     Gottlieb Duttweiler Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü (GDI) İsviçre Üst Yöneticisi (CEO) David Bosshart ise "küresel tüketici ruhu" konusunu ele aldığı konuşmasında, günümüz dünyasında yaşanan esas rekabetin makineye karşı insanın yürüttüğü rekabet olduğunu ifade etti.
     İnsanın yavaş, yalın, hatta basit olduğunu söyleyen Bosshart, "Bizi insan yapan iki unsur var; üretim ve üreme... Biz insanlar, üretim ve üremeye odaklıyız" yorumunu yaptı.
     Bosshart, "Teknoloji hayatlarımızı, bizi şekillendiriyor. Şu anda toptan bir sosyal devrimin eşiğindeyiz. Erkeklerin 3-4 yakın dostu, kadınların ise 6-7 yakın dostu vardır. Oysa bugün dünyada milyonlarca insanla iletişim kurma imkanımız var" dedi.
     Bilgi alışverişinin artık insanlar arasında değil, makineler arasında yapıldığına dikkati çeken Bosshart, otomasyonun her yerde geleneksel iş gücünün yerine geçtiğini, hatta makinelerin sahteciliği çok daha hızlı yakalayabildiklerini söyledi.
    
    
    

Bu haberi 223 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir