Tüketici lehine olan tarife değişikliğinde abone onayı aranmayacak

  • Yazı boyutu
Tüketici lehine olan tarife değişikliğinde abone onayı aranmayacak

Tüketici lehine olan tarife değişikliğinde abone onayı aranmayacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, abonenin geçirileceği tarifenin tereddütsüz bir şekilde her bakımdan abone lehine olması ve yeni tarife hakkında bilgilendirilmesi durumunda abone onayı aranmayacak.
     BTK'nın internet sitesinde yer alan kurul kararına göre, Elektronik Haberleşme Kanunu ile Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği kapsamında, tüketicilerin hak ve menfaatlerini koruyan yeknesak bir uygulamanın gerçekleştirilmesini teminen, işletmeci tarafından abonenin bulunduğu paketin yürürlükten kaldırılması veya iptal edilmesi durumunda, bu durumdaki abonelerin başka bir tarifeye geçirilmesi için onayları alınacak.
     İşletmeci tarafından abonenin geçirileceği tarifenin tereddütsüz bir şekilde her bakımdan abone lehine olması ve yeni tarife yürürlüğe girmeden makul bir süre öncesinde kısa mesaj, arama ve/veya postayla yeni tarife hakkındaki detaylı bilgilerle mevcut tarifenin belirlenen tarihten itibaren yürürlükten kaldırılacağı hususlarında bilgilendirilmesi durumunda abone onayı aranmayacak.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir