Tüketici kredileri ve bireysel kredi kartı kullanımı arttı -Mevduat bankalarının tüketici…

  • Yazı boyutu
Tüketici kredileri ve bireysel kredi kartı kullanımı arttı
  -Mevduat bankalarının tüketici…

Tüketici kredileri ve bireysel kredi kartı kullanımı arttı -Mevduat bankalarının tüketici kredileri 175,4 milyar liraya ve kredi kartı kullanım tutarı 64,1 milyar liraya yükseldi

Mevduat bankalarının 31 Ağustos itibariyle tüketici kredileri ve bireysel kredi kartı kullanımı arttı.
     Merkez Bankası haftalık bültenine göre, tüketici kredileri 2,1 milyar lira artarak 173,2 milyar liradan 175,4 milyar liraya yükseldi.
     Tüketici kredilerinin 73,9 milyar lirası konut, 7,2 milyar lirası taşıt kredisi ve 94,3 milyar lirası da diğer kredilerden oluştu. Aynı dönemde, bireysel kredi kartı kullanım tutarı ise 2,3 milyar lira artarak 64 milyar 75,5 milyon liraya çıktı.
     TL cinsinden bireysel kredi kartı kullanım tutarı da 64 milyar lira olarak açıklanırken, bu miktarın 32,7 milyar liralık kısmı taksitli, 31,3 milyar liralık kısmı da taksitsiz kredi kartı kullanımından oluştu. TL taksitli bireysel kredi kartı kullanımı 27-31 Ağustos döneminde haftalık 1,3 milyar lira, TL taksitsiz bireysel kredi kartı kullanımı ise 1,1 milyar lira yükseldi.
     Yabancı para cinsinden bireysel kredi kartı kullanım tutarı da 1,2 milyon lira artarak, 73,2 milyon lira oldu.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir