Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar: -"Bankaların Yargıtay kararlarına ve yasalara…

  • Yazı boyutu
Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar:
  -"Bankaların Yargıtay kararlarına ve yasalara…

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar: -"Bankaların Yargıtay kararlarına ve yasalara uygun olarak davranmalarını sağlaması gerektiği halde bankaların aldığı 'deli dumrul' ücretlerini savunması BDDK Başkanı'nın kamusal sorumluluğuna aykırı bir tutumdur"

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "Bankaların Yargıtay kararlarına ve yasalara uygun olarak davranmalarını sağlaması gerektiği halde bankaların aldığı 'deli dumrul' ücretlerini savunması BDDK Başkanı'nın kamusal sorumluluğuna aykırı bir tutumdur" ifadesini kullandı.
     Çakar, yaptığı yazılı açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin'in "bankaların 2012 yılında 23,6 milyar lira kar ettiğini, bankaların kredi kartından 7,1 milyar lira para aldığını" belirtmesinin, bankaların karlarının yüzde 30'unun yıllık kredi kartı aidatından sağlandığının bir itirafı olduğunu iddia etti.
     Turhan Çakar açıklamasında "Bankaların Yargıtay kararlarına ve yasalara uygun olarak davranmalarını sağlaması gerektiği halde bankaların aldığı 'deli dumrul' ücretlerini savunması BDDK Başkanı'nın kamusal sorumluluğuna aykırı bir tutumdur" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir