Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar -"Kılık kıyafet serbestliği, ailelerde ve toplumda…

  • Yazı boyutu
Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar
  -"Kılık kıyafet serbestliği, ailelerde ve toplumda…

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar -"Kılık kıyafet serbestliği, ailelerde ve toplumda huzursuzluğa, mutsuzluğa ve çeşitli dramların yaşanmasına neden olacaktır"

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, kılık kıyafet serbestliğinin ailelerde ve toplumun genelinde huzursuzluğuna, mutsuzluğuna ve çeşitli dramlar yaşanmasına neden olacağını söyledi.
     Çakar, THD Genel Merkezinde ilköğretim okullarında ve liselerde geçerli olacak serbest kıyafet uygulamasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
     Söz konusu uygulamanın bir çok sorunu beraberinde getireceğini öne süren Çakar, "Kılık kıyafet serbestliği, ailelerde ve toplumda huzursuzluğa, mutsuzluğa ve çeşitli dramların yaşanmasına neden olacaktır" diye konuştu.
     Çakar, öğrencilerin "daha güzel giyinme, çekici olma" kaygılarının artacağını kaydetti. Kılık kıyafet serbestliğinin yoksul ve dar gelirli aileleri sıkıntıya sokacağını belirten Çakar, bu durumun aile içinde psikolojik gerilimlere ve çeşitli dramlara neden olacağını iddia etti.
     Kıyafet serbestliğinin öğrencilerde davranış bozukluklarına neden olacağını savunan Çakar, "Öğrencilerin dikkatleri birbirlerinin kıyafetlerine yöneleceğinden derslere karşı ilgileri dağılacaktır" ifadesini kullandı.
     Çakar, kıyafet serbestliği ile beraber, okullarda zengin-yoksul farklılıklarının ortaya çıkacağını öne sürerek, söz konusu durumun çocukların ve gençlerin ruhsal gelişimlerini örseleyeceğini ve eğitim ortamından koparacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 203 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir