Tüketici Hakları Derneği Başkanı Çakar: "Yalnızca bir asgari ücretlinin çalıştığı 4 kişilik bir…

  • Yazı boyutu
Tüketici Hakları Derneği Başkanı Çakar:
  "Yalnızca bir asgari ücretlinin çalıştığı 4 kişilik 
  bir…

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Çakar: "Yalnızca bir asgari ücretlinin çalıştığı 4 kişilik bir ailenin aylık ortalama doğalgaz ve elektrik giderleri, hane gelirinin yüzde 30,6'sını götürüyor"

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "sadece bir asgari ücretlinin çalıştığı 4 kişilik ailenin aylık ortalama doğalgaz ve elektrik giderlerinin, hane gelirinin yüzde 30,6'sını götürdüğünü" belirtti.
     Çakar, yaptığı yazılı açıklamada, doğalgaz ve elektriğe yapılan zammın tüketicileri olumsuz etkilediğini belirterek, "Dört kişilik bir ailenin aylık ortalama doğalgaz gideri 120 liradan 132 liraya çıktı" ifadesini kullandı.
     Doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların birçok alanı etkileyebileceğini kaydeden Çakar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Yalnızca bir asgari ücretlinin çalıştığı 4 kişilik bir ailenin aylık ortalama doğalgaz ve elektrik giderleri, hane gelirinin yüzde 30,6'sını götürüyor. Tüketici Hakları Derneği olarak, dışa bağımlı enerji politikalarından vazgeçilmesini arzu ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir