TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücelen: -"Mevcut Teşvik Paketi, girişimciliği teşvik etmek için…

  • Yazı boyutu
TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücelen:
  -"Mevcut Teşvik Paketi, girişimciliği teşvik etmek için…

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücelen: -"Mevcut Teşvik Paketi, girişimciliği teşvik etmek için yeterli değil. Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunacak girişimcilere de bu teşvik mutlaka sağlanmalı"

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, üretimi ciddi manada destekleyen "Yeni Teşvik Paketi'nin, girişimciliği teşvik etmek için yeterli olmadığını belirterek, "Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunacak girişimcilere de bu teşvik mutlaka sağlanmalı" dedi.
     Yücelen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni sistemin üretimi desteklediğini ve önemli oranda yatırım artışına neden olacağını, yatırımın ve üretimin teşviki ile girişimciliğin teşvikinin ayrı şeyler olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Biz girişimciliğin teşvik edilmesini savunuyoruz. Örneğin Meksika'da yeni bir şirket kurulduğu zaman personelin maaşı ve vergileri devlet tarafından karşılanıyor. Neden Türkiye'de olmasın ki- Olması gereken de bu- Türkiye, dünyada girişimcilik konusunda alt sıralarda bulunuyor. Ülkemizde girişimciliği bir kariyer olarak gören gençlerin oranının çok düşük. Bunu değiştirmemiz, girişimciliği bir kültür haline getirmemiz, gençlere girişimcilikle ilgili liseden başlayarak ders verirken aynı zamanda kanun koyuculara bununla ilgili bazı girdiler vermemiz lazım. Girişimciliğin önündeki engellerin kalkması, vergi açısından girişimciliğe yardımcı olunması, en önemlisi de finansmanın sağlanması konusunda uğraşılarda bulunulması gerekir."
     Yücelen, devletin girişimcilere yönelik bir teşvik paketi hazırlamasının büyük yarar sağlayacağını, bu konuda her türlü desteğe hazır olduklarını belirterek, "Biz elimizdeki girdileri ilgili kurumlara vermekten mutlu oluruz. Çünkü Türkiye'nin geleceği adına böyle bir ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. Yani sadece yatırımcılara yönelik teşvik paketi değil, yeni piyasaya girecek olan, fikri olan ve Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunacak girişimcilere de bu teşvikin mutlaka sağlanması gerektiğini söylüyoruz. Mevcut Teşvik Paketi, girişimciliği teşvik etmek için yeterli değil. Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunacak girişimcilere de bu teşvik mutlaka sağlanmalı. Yeni Teşvik Sistemi'nde belli stratejik sektörlere güzel destekler sunuluyor. Bunlar yatırımcı teşviki. Girişimciliğin de bu sisteme dahil edilmesiyle önümüzdeki yıllarda pek çok sorunumuzun bertaraf edilebileceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir