TÜGİAD'dan "yaza merhaba"

  • Yazı boyutu
TÜGİAD'dan "yaza merhaba"

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Aydın:"Suriye ile yaşanan kriz dolayısıyla üye iş adamlarımız, tedirgin durumda"

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Suriye ile yaşanan kriz dolayısıyla üye iş adamlarının tedirgin durumda olduğunu bildirerek, "Ülkemizin bütünlüğü ve güçlü duruşu için iş adamları olarak ülkemizin yanında yer alacağız" dedi.
     TÜGİAD üyeleri, Kronos Otel'de düzenlenen "yaza merhaba" partisinde buluştu.
     Aydın, parti öncesinde yaptığı konuşmada, TÜGİAD'ın Türkiye genelinde 800 üyesi bulunduğunu, 54 sektörde faaliyet gösteren 2 bin şirketiyle 450 bin kişiye istihdam sağladığını ifade eden Aydın, yaklaşık 1,5 milyon kişiye iş ve aş kapısı olduğunu kaydetti.
     TÜGİAD Ankara Şubesinin 200 kişilik seçkin genç iş adamından oluştuğunu ifade eden Aydın, TÜGİAD üyesi iş adamlarının ulusal ve uluslararası projelerde dünyanın her yerinde her türlü sektörde başarılarıyla yer bulmuş özellikle komşu ülkeleriyle inşaat ve enerji sektöründe ciddi atılımlar yaptıklarını bildirdi.
     Yılda ortalama 45 milyar dolar ticari hacmi olan 16 milyar dolar ithalat 12 milyar dolar da ihracat payına sahip olduklarını anlatan Aydın, "Türkiye'de yalnızca ekonomik anlamda değil, sosyal anlamda da ülkenin her türlü sorunuyla sivil toplum bilinci içinde duyarlı bir dernek olma esasıyla da genç işadamlarının öncü sesi olmuştur" diye konuştu.
     Yaz mevsimine girilmesi dolayısıyla sivil toplum kuruluşu olarak üyelerle ve konuklarla yaza merhaba partisiyle buluştuklarını belirten Aydın, TÜGİAD'ın ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam edeceğini kaydetti.
    
     -Suriye'deki kriz-
    
     TÜGİAD üyesi iş adamlarının Suriye'de 1 milyar dolar civarında ticaret hacmi bulunduğunu anlatan Aydın, "Suriye ile yaşanan kriz dolayısıyla üye iş adamlarımız, tedirgin durumda. Libya ve Kırgızistan'da yaşanan durumlar nedeniyle maddi ve manevi zarar gören iş adamlarının aynı durumları yaşamaması temennisinde bulunuyoruz. Ancak ülkemizin bütünlüğü ve güçlü duruşu için iş adamları olarak ülkemizin yanında yer alacağız" dedi.
     Ülke ve halk için yaşanacak ticari kayıpların kendileri için önemsiz olacağını vurgulayan Aydın, Suriye için yaşanan krizin ülke refahı için bir an önce çözülmesini istedi.


Bu haberi 285 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir