TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Altunbaşak: -"Enerji arzı en fazla artan ikinci ülkeyiz. Bir çok…

  • Yazı boyutu
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Altunbaşak:
  -"Enerji arzı en fazla artan ikinci ülkeyiz. Bir çok…

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Altunbaşak: -"Enerji arzı en fazla artan ikinci ülkeyiz. Bir çok parametrede artış hızında ilk 5 içindeyiz. Çok hızlı ilerliyoruz" -"Bizi 2013'e taşıyan şeyler 2023 için yeterli değil. Bu büyük hedeflere varacaksak, bu yol Ar-Ge ve inovasyondan geçiyor. Bildiğimiz tek reçete inovasyon"

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Türkiye'yi 2013'e taşıyan şeylerin 2023 için yeterli olmadığını belirterek, "Bu büyük hedeflere varacaksak, bu yol Ar-Ge ve inovasyondan geçiyor. Bildiğimiz tek reçete inovasyon" dedi.
     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, Arçelik ve Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB) katkılarıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğinde konuşan Altunbaşak, Türkiye'nin 10 yıl önceki Türkiye olmadığını ve her alanda sıçrama yaptığını söyledi.
     Türkiye'nin dünyanın en ilginç dönemini yaşayan bir ülkesi olduğunu dile getiren Altunbaşak, "Enerji arzı en fazla artan ikinci ülkeyiz. Bir çok parametrede artış hızında ilk 5 içindeyiz. Çok hızlı ilerliyoruz. Bizi 2013'e taşıyan şeyler 2023 için yeterli değil. Bu büyük hedeflere varacaksak, bu yol Ar-Ge ve inovasyondan geçiyor. Bildiğimiz tek reçete inovasyon. Kendi uçak ve tankımızı yapmak için Ar-Ge ve inovasyona ihtiyacımız var. Bilgi ekonomisine geçmememiz gerekiyor. Genç nesillere gereken önemi ve alt yapıyı sağlamalıyız. Gençlerimizin eğitimi büyük önem taşıyor" diye konuştu.
     Altunbaşak, girişimciliğin korkulması gereken bir şey olmadığını vurgulayarak, "Topluma bir şey vermekten çekinmeyin. Hatta bir şey vermenin mutluluğunu yaşayın. Özellikle gençlere sesleniyorum, bir çok kişisel teşvik sistemleri var. Bunların kıymetini bilin" tavsiyesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir