TTNET'ten "Yeni Müşteri Evreni: TTNET 360" vizyonu... -TTNET Genel Müdürü Kaya:…

  • Yazı boyutu
TTNET'ten "Yeni Müşteri Evreni: TTNET 360" vizyonu...
     -TTNET Genel Müdürü Kaya:…

TTNET'ten "Yeni Müşteri Evreni: TTNET 360" vizyonu... -TTNET Genel Müdürü Kaya: -"Hizmetlerimizi internet bağlantısının ötesine taşıyarak djital platformlarda daha fazla yer alacağız. Müşterilerimiz ile daha yakın olacağımız 'Yeni Bir Dijital Evren'i tasarlıyoruz. Bu vizyona, Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360 diyoruz" -"Erişimde fiber önceliğimiz olmaya devam ederken, TTNET 360 vizyonumuz çerçevesinde e-ticaratten, online ödeme sistemlerine bulut teknolojisiyle çalışan yeni ürünlere kadar birçok yeni alana adım atacağız"

Eda Topcu - TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, yeni dönemde TTNET'in, 360 yaklaşımı ile hizmetlerini internet bağlantısının ötesine taşıyarak djital platformlarda daha fazla yer alacaklarını belirterek, "Müşterilerimizin hayatında daha fazla yer almak için yola çıktık. Müşterilerimiz ile daha yakın olacağımız 'Yeni Bir Dijital Evren'i tasarlıyoruz. Bu vizyona, Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360 diyoruz" dedi.
     TTNET, şirketin yeni dönemdeki yol haritasını, odak alanlarını ve yeni projelerini, TTNET Genel Müdürü Kaya'nın ev sahipliğinde Antalya'da düzenlediği basın toplantısı ile paylaştı. Kaya, toplantıda şirketin yeni dönemine ilişkin stratejileri hakkında açıklamalar yaparak, değişen ve dijitalleşen dünyada TTNET'in sunacağı vizyon ve yaklaşım hakkında bilgi verdi.
     TTNET'in yeni vizyonunu, "Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360" olarak adlandırdıklarını ifade eden Kaya, yeni dönemde TTNET'in, 360 yaklaşımı ile internet tabanlı tüm dijital platformlarda daha güçlü bir şekilde var olmayı hedeflediğini söyledi.
     Hızlı internet erişim teknolojileri sunarak müşterilerine dijital dünyanın kapılarını açtıklarını ifade eden Kaya, bu hizmeti, internet bağlantısının ötesine taşıyarak, hayata değer katacak çözümler sunacak dijital bir ekosisteme odaklanacaklarına işaret etti.
     TTNET Genel Müdürü Kaya, konuşmasında, e-ticaretten online ödeme-tahsilat sistemlerine ve bulut teknolojisine kadar birçok alandaki yeni TTNET 360 projelerinden örnekler vererek, "Yeni projelerimiz ile dijital inovasyon hedefliyoruz. 2013 yılına çok hızlı başladık. Isınma turlarını çabuk geçtik. Hızımızı aldık, gidiyoruz" dedi.
     TTNET'in oluşturduğu dijital platformlar ile teknolojik dönüşümün öncüsü olduğunu ifade eden Abdullah Orkun Kaya, şu değerlendirmelerde bulundu:
     "TTNET, internet erişim hizmetlerinin yanı sıra Tivibu, PlayStore, TTNET Müzik, Sosyal Tivi, Netdisk, TTNET Kitap, TTNET Vitamin, TTNET İşyerim gibi servisleriyle ülkemizde dijital dönüşümün öncüsü olmuş bir şirket. Sadece 'İnternet Servis Sağlayıcısı' olmanın ötesine geçen bu yaklaşımı daha da güçlendirmek, müşterilerimizin hayatında daha fazla yer almak için yola çıktık. Müşterilerimiz ile daha yakın olacağımız 'Yeni Bir Dijital Evren'i tasarlıyoruz. Bu vizyona, Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360 diyoruz."
    
     -"Dijital yollar kuruldu. Artık bunların üzerinde koşma zamanı."
    
     Abdullah Orkun Kaya, TTNET'in, internet tabanlı tüm dijital platformlarda daha güçlü bir şekilde var olacağını belirterek, TTNET 360 yaklaşımıyla müşterilerin hayatını çevreleyecek dijital platformlar ve çözümler üreteceklerini belirtti.
     Kaya, TTNET 360 vizyonu ile dijital dünyayı sahiplenmeyi hedeflediklerine işaret ederek, "Bunu söylem olarak değil, hayata geçireceğimiz iş ortaklıklarıyla, adım atacağımız yeni dijital iş alanlarıyla, kuracağımız işbirlikleriyle gerçekleştireceğiz. Türkiye'de internet kullanımı çok önemli seviyelere ulaştı. Artık, internet kullanımını değere dönüştürmeliyiz. Dijital yollar kuruldu. Artık bunların üzerinde koşma zamanı" ifadelerini kullandı.
     Bugüne kadar güçlü bir takımla çok önemli başarılara imza attıklarını kaydeden Abdullah Orkun Kaya, "Yeni projelerimiz ile dijital inovasyon hedefliyoruz. TTNET ailesi olarak yeni projelerimiz ile 2013 yılına çok hızlı başladık. Isınma turlarını çabuk geçtik. Hızımızı aldık, gidiyoruz" dedi.
     Dijital içerik konusunda daha iddialı olacaklarının altını çizen Abdullah Orkun Kaya, çok yakında hizmete sunacakları yeni projelerden örnekler vererek konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "Yapacağımız stratejik işbirlikleriyle e-ticaret alanına adım atacağız. Hem kendi servislerimizin online satışında ivme kazanacağız hem de müşterilerimiz için e-ticarete açılan kapı olacağız.
     Dijital ödeme ve tahsilat sistemleri alanında yeni çözümleri müşterilerimizin hizmetine sunacağız. Daha fazla ve farklı cihaz seçeneğini sizlerle buluşturacağız. Bulut teknolojileri üzerinden bireyler ve kurumlar için yeni platformlar oluşturmaya devam edeceğiz. Fiber İnternet önceliğimiz olmaya devam edecek. Fiber İnternet'le sunabileceğimiz servisler çeşitlenecek ve portföyümüz genişleyecek."
    
     -"Tüm televizyonlar akıllanacak"-
    
     Temeli, dijital çözümlerin bir parçası olmaya ve müşterilerin hayatına daha fazla katkı yapmaya dayanan 360 vizyonu kavramı hakkında bir başka örnek daha veren Abdullah Orkun Kaya, "Çok yakın zamanda başlayacağımız uygulamayla tüm televizyonları akıllı-smart televizyonlar haline getireceğiz. Televizyonlara adeta beyin nakli yapacağız. Sunacağımız 'Media Player' cihazlarını kullanan herkes 'Tivibu Smart TV' uygulamasıyla zengin dijital içeriklere erişebilecek. Bu ve benzeri çözümlerle yeni dijital müşteri evreninin kapılarını daha geniş kitlelere açmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
     Yeni dijital evreni her geçen gün genişleteceklerini belirten TTNET Genel Müdürü Kaya, TTNET 360 vizyonunu destekleyen bir güncel gelişmeyi de paylaştı.
     Kaya, Türk Telekom Grubu şirketi Sobee'yi, TTNET bünyesine katmak için süreci başlattıkları bilgisini vererek, "Bu birleşmenin, TTNET'in 360 vizyonu çerçevesinde önemli bir sinerji yaratacağına inanıyoruz. TTNET, binin üzerinde oyunu müşterilerine sunduğu Playstore oyun mağazası ile oyun sektörünün içinde. Sobee birleşmesi dijital içerik alanındaki iddiamızı daha da güçlendirecek" yorumunda bulundu.
     Türkiye'de dünyaya örnek olacak birçok dijital iş fikri olduğunun altını çizen Abdullah Orkun Kaya, "Yeni dijital müşteri evrenini iş ortakları ile beraber inşa etmek istiyoruz. Birçok farklı sektörden iş ortağıyla beraber çalışarak mevcut ürün ve hizmetlerini, hayal ettikleri çözümleri dijital ortama taşıyacağız. Attığımız adımlarda yanımızda zaman zaman dünya devlerini, zaman zaman da yeni isimleri, girişimcileri, gençleri göreceksiniz" diye konuştu.
    
     -"Hedefimiz, e-ticaretin daha geniş kitlelere yayılmasının önünü açmak"-
    
     Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaya, TTNET'in borsaya açılmasına ilişkin soruya Kaya, "Ana şirket Türk Telekom halka açık, TTNET'in ayrıca halka açılması gibi bir konu şu an için söz konusu değil. Dolaylı olarak zaten halka açık durumdayız." yanıtını verdi.
     Abdullah Orkun Kaya, yeni işbirlikleri, içerik hizmetleri, fiber çalışmaları, yeni projelere ilişkin soruları ise şöyle yanıtladı:
     "TTNET oyun platformunda zaten vardı, Sobee birleşmesi ile birlikte, sinerjiyi daha da artırarak çalışacağız. Bu birleşme 360 vizyonunun ilk aşaması olarak değerlendirilebilir. Fiber çalışmalarına gelince, Türk Telekom Grubu geçtiğimiz hafta 2012 yılında 2,4 milyar lira konsolide yatırım rakamı açıkladı. Bunun önemli kısmı fiber alanında. 81 ilde fiber interneti sunuyoruz. 220 bin fiber abonesine ulaştık ilk yılda. Pazardaki liderliğimizi fiberde de devam ettirmek istiyoruz. Yapılan yatırımlar çerçevesinde altyapı da her geçen gün daha güçlü hale geliyor."
     Kendisine yeni projelerin detayları sorulan TTNET Genel Müdürü Kaya, "Hedefimiz dijital müşteri evrenini sahiplenmek ama bunu ancak iş ortaklıkları ve işbirlikleri ile yapabiliriz. Hedefimiz mevcut oyuncuların rakibi olmak değil tam tersine pazarı büyütecek adımlar atmak e-ticaretin daha geniş kitlelere yayılmasının önünü açmak. Ayrıca TTNET faturası aracılığıyla tahsilat yöntemini e-ticarette de kullanmayı hedefliyoruz. Bu da online ödeme ve tahsilat açısından önemli bir proje olacak bizim için" ifadelerini kullandı.
     Kaya, Fatih projesi'ne ilişkin soruya da "Proje eğitim alanında yapılmış en büyük projelerden biris ve Türkiye için de çok önemli. TTNET'in parçası olduğu Türk Telekom Grubu projeyi yakından takip ediyor. Biz zaten TTNET Vitamin ile eğitim içeriği konusunda faaliyet gösteriyoruz. Fatih projesiyle internet kullanımı gençlerin hayatına daha fazla girmiş olacak. Projenin mutlaka bir noktasına oluruz diye düşünüyoruz." yanıtını verdi.
     Fiyatlar ile ilgili soruya ise TTNET Genel Müdürü en çok kullanılan paketler açısından bakıldığında OECD ortalamaları ile aynı seviyede olunduğunu belirterek, "Bunun yanında pazarı büyütmek adına, bölgesel kampanyalar yaparak daha rekabetçi fiyatlar da sunuyoruz" dedi.
    
    

Bu haberi 307 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir