TTNET'ten doğanın korunmasına katkı

  • Yazı boyutu
TTNET'ten doğanın korunmasına katkı

TTNET'ten doğanın korunmasına katkı

TTNET, akıllı bina, e-fatura ve sosyal sorumluluk projeleriyle gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmayı hedefliyor.
     TTNET'den yapılan açıklamaya göre, TTNET, e-fatura uygulaması, çalışanları için oluşturulan TTNET Ormanları ve TTNET Müzik ile sunduğu hizmetle çevreye desteğini sürdürüyor.
     TTNET, operasyonlarını "akıllı bina"dan yöneterek, e-fatura uygulamasını yaygınlaştırarak ve TTNET Müzik aracılığıyla karbon monoksit emisyonunu azaltarak doğayı koruyor.
     E-fatura talimatı veren TTNET'liler, doğanın korunmasına destek olurken, teşvik amacıyla ilk faturalarında yüzde 10'luk indirim kazanıyor. TTNET'in e-fatura uygulaması ve kağıt atıkların geri dönüşümü sayesinde yıllık bin 572 ton kağıt tüketimi önleniyor. Bu da 786 bin kilo karbon emisyonu, 290 bin litre yakıt kullanımı ve 2 bin 358 ağaca karşılık geliyor.
     Geçen yıl TTNET Müzik üzerinden 3,7 milyon şarkı indirildiği göz önüne alındığında bu rakamın yaklaşık olarak 370 bin adet CD'ye eşit olduğu görülüyor. Bu da bin 800 ağacın emdiği karbon emisyonuna, 1 milyon 800 bin plastik torba üretimi için üretilen karbon emisyonuna, 2.6 milyon kilometre yol kat edildiğindeki karbon emisyonuna, 277 hanenin yıllık elektrik tüketiminden kaynaklanan karbon salımına, 120 bin kilo kağıt üretiminden kaynaklanan karbon salımına eşit.
     TTNET, Ankara'da bulunan TTNET e-fatura Hatıra Ormanı ve Konya'da çalışanları için oluşturduğu ve PRNews CSR "Toplumsal Fayda" kategorisinde ödüle layık görülen orman ile doğaya desteğini sürdürüyor.
     Ayrıca TTNET operasyonlarını yönettiği Genel Müdürlük Binası'nın kullanımında da doğaya hassasiyet gösteriyor. Akıllı bina konseptiyle hizmet veren TTNET Genel Müdürlük Binası'nda, doğalgaz, su ve elektrik tasarruflu kullanılırken, kağıt atıklar Şişli Belediyesi ve TEMA Vakfı ile paylaşılıyor. Elektrik alımları Enerjisa'dan yapılıyor, rüzgar santrallerinde üretilen yenilenebilir enerji kullanımına da özen gösteriliyor.
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir