TTNET Ormanı 3,7 ton karbon salınımını önledi

  • Yazı boyutu
TTNET Ormanı 3,7 ton karbon salınımını önledi

TTNET Ormanı 3,7 ton karbon salınımını önledi

TTNET'in çalışanları adına oluşturduğu ve 5 bin 400 sedir ağacının bulunduğu TTNET Ormanı, son bir yılda 3,7 ton karbonun doğaya salınımını önledi.
     TTNET'ten yapılan açıklamaya göre, TTNET, doğanın korunmasına destek vermek amacıyla 2011 yılında Konya'nın Karapınar ilçesinde bir TTNET Ormanı oluşturdu. TTNET çalışanları adına dikilen 5 bin 400 sedir ağacından oluşan orman ile bir yılda 3,7 ton karbon salınımını önledi.
     TTNET, doğaya kazandırdığı fidanların dikim çalışmaları sırasında, doğa sevgisinin geliştirilmesi, sosyal sorumluluk çalışmalarına dönük farkındalığın ve katılımın sağlanması amacıyla Konya Karapınar'daki 8 ilköğretim okulundaki öğrencilerin desteğini aldı. Fidanken okulların bahçelerine dikilen ve öğrencilerin bakımıyla büyüyen sedirler, yeterli boyuta ulaştıktan sonra 100 bin metrekarelik alana taşındı.
     TTNET Ormanı, karbon salınımının önlenmesinin yanı sıra bölgesel olarak yoğun görünen rüzgar erozyonu ile mücadeleye de önemli bir katkı sağlıyor.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir