TTNET "İnternetle Hayat Kolay" projesi "Yılın Yıldızı" seçildi

  • Yazı boyutu
TTNET "İnternetle Hayat Kolay" projesi "Yılın Yıldızı" seçildi

TTNET "İnternetle Hayat Kolay" projesi "Yılın Yıldızı" seçildi

İletişim ve eğlence şirketi TTNET, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yılın Yıldızları" organizasyonunda, "İnternetle Hayat Kolay" projesiyle, sosyal sorumluluk kategorisinde "Yılın Yıldızı" ödülüne layık görüldü.
     Şirket açıklamasına göre TTNET, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde hayata geçirdiği "İnternetle Hayat Kolay" projesi ile daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki herkesi internetle tanıştırma ve iletişim teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunma hedefiyle yola çıktı.
     2012 mayıs ayında başlatılan proje ile İzmir'in çeşitli semtlerinde; 696'sı kadın, 831'i çocuk ve 530'u erkek olmak üzere 2 bini aşkın kişiye internet okuryazarlığı eğitimi verildi.
     TTNET, verilecek eğitimlere uygun olarak donattığı "İnternetle Hayat Kolay" TIR'ı ile hizmeti mahallelere taşıyor ve kursiyerlere interaktif bir eğitim imkanı sunuyor.
     25 kişilik sınıf için 25 diz üstü bilgisayarla donatılan eğitim TIR'ında interneti anlama, öğrenme, verimli kullanma derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, sosyal ağlar, görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda da eğitim veriliyor.
     Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyor.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir