TTNET İnternet Eğitim Tırı İzmir Fuarı'nda

  • Yazı boyutu
TTNET İnternet Eğitim Tırı İzmir Fuarı'nda

TTNET İnternet Eğitim Tırı İzmir Fuarı'nda

TTNET tarafından internet eğitiminin yaygınlaştırılması amacıyla oluşturulan İnternet Tırı, 81. İzmir Enternasyonal Fuarında (İEF) faaliyetlerini sürdürüyor.
     TTNET'ten yapılan yazılı açıklamada "İnternetle Hayat Kolay" Projesi kapsamında İzmir'de faaliyetlerine devam eden eğitim aracının 81. İEF'de Uzun Havuz yanındaki bölümde fuar ziyaretçilerini kabul ettiği belirtildi.
     Tırda ziyaretçilere proje ve araçta verilen eğitimler hakkında bilgi verildiği, yeni eğitim programları için fuar katılımcılarından taleplerin alındığı ifade edildi.
     Açıklamada Çiğli'de 21 Mayıs 2012'de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yaptığı açılışla başlayan eğitimler kapsamında bugüne kadar 253'ü kadın, 198'i erkek ve 358-i çocuk olmak üzere toplam 809 kişinin katıldığı ifade edildi.
    
     -12 yaşını dolduran herkes katılabiliyor-
    
     TTNET Eğitim Tırı içerisinde oluşturulan 25 kişilik sınıfta her bireyin kullanımına ayrılmış diz üstü bilgisayarlarla verilen derslerde katılımcılara internet, Facebook, Twitter, görüntülü konuşma ve internette alışveriş gibi konularda eğitimler veriliyor.
     İnternetle daha önce tanışmamış kişilere internet eğitimi verilmesi hedeflenen projeye, okuma ve yazma bilen, 12 yaşını doldurmuş herkes başvurabiliyor. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları, bulundukları bölgedeki mahalle ve köy muhtarlıkları, TTNET satış ofisleri, İzmir'de belirlenen sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları tarafından kabul ediliyor.
    
    
    

Bu haberi 211 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir