TTNET Eğitim TIR'ının yeni durağı Karşıyaka

  • Yazı boyutu
TTNET Eğitim TIR'ının yeni durağı Karşıyaka

TTNET Eğitim TIR'ının yeni durağı Karşıyaka

TTNET'in İzmir Çiğli'den başlattığı "İnternetle Hayat Kolay" adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesi Karşıyaka'da devam ediyor. Türkiye'deki internet okuryazarlığı oranının yükseltilmesine katkı sağlamayı hedefleyen projenin 12. haftasında eğitimler sürüyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET'in "bilişim toplumu olma" hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği "İnternetle Hayat Kolay" isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi 12. haftasında yoluna devam ediyor.
     İnternetle Hayat Kolay Projesi Eğitim TIR'ı, 11. hafta ile Menemen'deki eğitimlerini tamamlayarak, Karşıyaka'ya geçti.
     Geride kalan 11. haftada katılımcılar genel olarak internette güvenli bir biçimde nasıl gezileceği, internetten nasıl araştırma yapıp, resim ve içeriklerin nasıl saklanabilir hale getirileceği konusunda verilen eğitimlere yoğun ilgi gösterdi.
     Bunun yanı sıra katılımcıların Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini nasıl aktif kullanacakları konularında da öğrenmek istedikleri konular oldu.
     21 Mayıs 2012 Pazartesi günü derslerin başladığı eğitimde bugüne kadar 194'ü kadın, 154'ü erkek ve 274'ü çocuk olmak üzere toplam 622 kişi katıldı.
     6 Ağustos 2012 Pazartesi günü itibariyle Karşıyaka'da başlayan eğitimler 25 çocuk, 21 kadın ve 14 erkek üzere toplam 60 kişilik bir grupla devam ediyor.
     Proje kapsamında İnternetle Hayat Kolay Eğitim TIR'ı içerisinde oluşturulan 25 kişilik sınıfta her bireyin kullanımına ayrılmış diz üstü bilgisayarlar tahsis edilirken, katılımcılara teknolojideki son gelişmeler, alanında uzman eğitmenler tarafından aktarılıyor.
     İnternetle daha önce tanışmamış kişilere internet eğitimi verilmesi hedeflenen projeye, okuma ve yazma bilen, 12 yaşını doldurmuş herkes başvurabiliyor. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları, bulundukları bölgedeki mahalle ve köy muhtarlıkları, TTNET satış ofisleri, İzmir'de belirlenen sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları tarafından kabul ediliyor.
    
     -72 yaşındaki Mukaddes Teyze'yi internetle tanıştırdı-
    
     Bu arada, eğitime katılan 72 yaşındaki Mukaddes Sezer, projenin örnek kişileri arasında yer alıyor. Sezer, gençleri ilgilenirken görüp imrendiği bilgisayar ve interneti öğrenmek amacıyla eğitimlere katıldığını belirtiyor. 4 çocuk, 7 torun sahibi olan Sezer, daha önce bilgisayarla olan ilişkisinin "tozunu almaktan ibaret" olduğunu ifade ederken, şimdi internet üzerinden satış yapmayı hedefliyor.
     "Artık yaşlandığım için sokakta meyve sebze satmak yerine internetten satmayı hedefliyorum. Eğitim ufkumu açtı" diyen Sezer, eğitimleri herkese öneriyor.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir