TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Gençer: "Türk tohumculuğunun geleceği 3-4 Aralık 2012 tarihlerinde…

  • Yazı boyutu
TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Gençer:
  "Türk tohumculuğunun geleceği 3-4 
  Aralık 2012 tarihlerinde…

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Gençer: "Türk tohumculuğunun geleceği 3-4 Aralık 2012 tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Ülkesel Tohumculuk Çalıştayı'nda değerlendirilecek"

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer, 3-4 Aralık'ta Antalya'da düzenlenen Ülkesel Tohumculuk Çalıştayı'nda, Türk tohumculuğunun geleceğinin değerlendirileceğini bildirdi.
     TSÜAB Yönetim Kurulunca, sektördeki güncel konuları paylaşmak amacıyla Ankara Dedeman Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençer, tohumculuk sektörünün başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere, Ekonomi Bakanlığı ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla uyumlu işbirliği içinde gelişmeye devam ettiğini söyledi.
     TSÜAB üyelerinin güncel bilgi ve teknolojiye ulaşmaları, dünyadaki tohumculukla ilgili trendi yakalayabilmeleri için mesleki nitelikli toplantı ve faaliyetlerini yeni metotla devam ettirdiğini belirten Gençer, bu kapsamda TSÜAB tarafından "Ürün daimi çalışma grupları"nın teşkil edilerek bu grupların çalışma usul ve esaslarının, görev ve sorumluluklarının belirlendiğini bildirdi.
     Gençer, şöyle devam etti:
     "Türk tohumculuğunun geleceği 3-4 Aralık 2012 tarihlerinde Antalya'da 'Ülkesel Tohumculuk Çalıştayı'nda değerlendirilecek. Hububat, Sebze, Endüstri Bitkileri, Baklagiller ve Çayır-mera, Çim ve Yem Bitkileri Çalışma Grupları'nın çalışmaları sonucunda grup raporları hazırlanacak. Bu raporlar, "Ülkesel Tohumculuk Çalıştayı"nda son şekli verilerek, "Tohumculuk Strateji Raporu" adıyla yayımlanacak. Bu raporlar mevcut durumu ortaya koyarken bir bakıma tohumculuğun geleceğine ait stratejileri de ihtiva etmesi bakımından bir rehber niteliği taşıyacak."
     Gençer, toplantıya, dünya genelinde tohumculukla ilgili olan, tohumluk üretimi ve ticaretinin kurallarını koyan uluslararası kurum ve kuruluşların temsilcilerinin, yedi ülkenin bakanlıklarının, tohumculuk birlik veya derneklerinin temsilcilerinin davet edileceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir