TSPAKB ve Japonya Aracı Kuruluşları Birliği piyasaların gelişmesi için birlikte çalışacak

  • Yazı boyutu
TSPAKB ve Japonya Aracı Kuruluşları Birliği piyasaların gelişmesi için 
birlikte çalışacak

TSPAKB ve Japonya Aracı Kuruluşları Birliği piyasaların gelişmesi için birlikte çalışacak

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) ve Japonya Aracı Kuruluşları Birliği, iki ülkenin sermaye piyasalarının gelişmesi için İyi Niyet Anlaşması imzaladı.
     Birliğin yazılı açıklamasına göre, TSPAKB Başkanı Attila Köksal ile Japonya Aracı Kuruluşları Birliği (Japan Securities Dealers Association-JSDA) Başkanı Tetsuo Mae, Kopenhag'da düzenlenen toplantıda birlikler arasındaki işbirliğini artırmak üzere bir İyi Niyet Anlaşması imzaladı.
     Anlaşma, ikili ilişkiler ve uluslararası platformlarda iki birlik arasındaki işbirliğinin artırılması, iki ülkede faaliyet gösteren finansal kurumların karşılıklı faaliyetlerinin artırılmasına destek olunması, yasal düzenlemeler ve yatırımcı eğitimi konularında bilgi paylaşımını içeriyor.
     Attila Köksal, anlaşmanın, Japonya sermaye piyasası ile ilişkilerin geliştirilmesi için önemli bir aşama olduğunu belirterek, "Her ne kadar coğrafi olarak uzak olsak da, kültürel ve tarihsel olarak kendimizi Japon dostlarımıza çok yakın hissediyor, çeşitli uluslararası platformların çatısı altında uzun bir süredir Japonya Aracı Kuruluşlar Birliği ile beraber çalışıyoruz. Anlaşma, birliklerimiz arasındaki işbirliğini arttıracaktır" dedi.
     Tetsuo Mae de, işbirliğinin, iki ülkenin sermaye piyasalarının gelişmesine katkıda bulunacağına inandığını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir