TŞOF Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz: -"Ticari taksi ve minibüsçü esnafından araçlarını…

  • Yazı boyutu
TŞOF Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz:
  -"Ticari taksi ve minibüsçü esnafından araçlarını…

TŞOF Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz: -"Ticari taksi ve minibüsçü esnafından araçlarını yenilemeleri halinde bir defaya mahsus ÖTV ve KDV alınmamalı"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bahçelievler Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halit Yılmaz, ticari taksi ve minibüsçülerden araçlarını yenilemeleri halinde bir defaya mahsus ÖTV ve KDV alınmamasını istedi.
     Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sorunlarını dinlemek için bir grup oda başkanıyla birlikte kendisini kabul ettiğini belirterek, kabulde Cumhurbaşkanı Gül'e taksici ve minibüsçülerin sorunlarını içeren 80 sayfalık dosya sunduklarını bildirdi.
     Açıklamasında, ulaşım koordinasyon merkezi ile il trafik komisyonlarında mesleğin gerçek sahipleri olan odaların imza yetkilerinin bulunmadığını ve temsil ettikleri esnaf kesiminin haklarını koruyamadıklarını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:
     "Kanuna göre taksiciler toplu taşımacı olarak kabul ediliyor. Oysa taksiler toplu taşıma aracı değil, özel nitelikte. Bu madde mutlaka değişmeli. 'Rent a car'ın tarifi yapılmadığından 'rent a car' adı altında korsan taşımacılık yapılıyor. Bunun için mutlaka 'rent a car'ın tanımı Avrupa standartlarına göre yapılmalı. Ticari taksi ve minibüsçü esnafından araçlarını yenilemeleri halinde bir defaya mahsus ÖTV ve KDV alınmamalı. Ticari taksi ve minibüslerin özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde mali mesuliyet sigortaları çok yüksek. Ücretlerin yüksek devam etmesi halinde şoför esnafımız ileri ki yıllarda sigorta primlerini ödeyemeyecek duruma gelecek. Sorunlarımızı en yüksek makama kadar ilettik. Artık çözümünü bekliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir