TŞOF'dan yılbaşı gecesi uyarısı

  • Yazı boyutu
TŞOF'dan yılbaşı gecesi uyarısı

TŞOF Başkanı Apaydın:"Taksi duraklarımız 24 saat açık, alkollü araç kullanmayın"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yeni yıl nedeniyle taksi duraklarının 24 saat açık olacağını belirterek, yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek için alkollü araç kullanılmaması uyarısında bulundu.
     Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, trafiğe çıkarken toplu taşıma araçlarının tercih edilmesini isteyerek, şunları kaydetti:
     "2012 yılının ilk 10 ayında 102 bin alkollü sürücünün ehliyetine el konuldu. 2011 yılında bu sayı 90 bin 108 kişi idi. Yani bir önceki yıla göre alkollü araç kullananların oranı yüzde 13 oranında artmış bulunmaktadır. 2012 yılının ilk 10 ayında toplamda 117 bin 529 kişinin ehliyetine el konulmuş. Bunun 102 bin 56'sı alkollü. Yani ehliyetine el konulanların yüzde 86'sı alkollü."
     Alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesinin olabilecek kazalar için önceden tedbir alınması uyarısında bulunan Apaydın, gece boyunca yapılacak kontrollerde alkollü araç kullandığı tespit edilenlerin hem ceza ödemek zorunda kalacaklarını hem de ehliyetlerine el konulacağını hatırlattı.
     Apaydın, yeni yıl gecesini evlerinin dışında geçirecek olan vatandaşlarımız alkollü iken araç kullanmamaları gerektiğini belirterek, "81 il ve ilçelerimizin tamamında taksi duraklarımız sabaha kadar 24 saat süreyle görev başında olacaklar. Mutlaka taksi duraklarımızdan yararlansınlar. Ayrıca, il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından alınan tedbirlere harfiyen uyularak, alkol kullanan vatandaşlarımız yetkililerden yardım talebinde bulunsunlar" ifadesini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 409 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir