TŞOF Başkanı Apaydın: -"Trafik kazaları tatil başlangıcı ve dönüşlerinde 2-3 kat artıyor"

  • Yazı boyutu
TŞOF Başkanı Apaydın:
  -"Trafik kazaları tatil başlangıcı ve 
  dönüşlerinde 2-3 kat artıyor"

TŞOF Başkanı Apaydın: -"Trafik kazaları tatil başlangıcı ve dönüşlerinde 2-3 kat artıyor"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 11 Şubat 2013 Pazartesi günü 17 milyon öğrenci, 820 bin öğretmenin ders başı yapacağına ve hafta sonu trafiğinin yoğunlaşacağına dikkati çekerek, "Trafik kazaları tatil başlangıcı ve dönüşlerinde 2-3 kat artıyor" uyarısında bulundu.
     Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, kazaların en çok uykusuz araç kullanmanın yanı sıra hatalı sollamadan ve aşırı süratli araç kullanımından kaynaklandığını belirtti.
     Yolcuların gece yerine gündüz yolculuğunu tercih etmelerini isteyen Apaydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Trafik kazaları tatil başlangıcı ve dönüşlerinde 2-3 kat artıyor. Geçen sene Şubat ayında 7 bin 689 yaralamalı, 137 ölümlü kaza meydana geldi ve 157 kişi hayatını kaybederken, 15 bin 99 vatandaşımızın da yaralandı. Trafik kurallarına ve yaptığımız uyarılara uymamanın sonucunda meydana gelen kazalar pek çok ailenin yok olmasına sebep oluyor. Dönüşlerinizi son güne bırakmayın. Son gün yoğunluğu içinde sabırsızlık göstererek acele eden sürücüler yollardaki uyarılara ve trafik kurallarına uymuyorlar. Bedelini canlarıyla ödüyorlar."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir