TŞOF Başkanı Apaydın: -"Taşımacılık yasasında kanundan kaynaklanan sıkıntılar var"

  • Yazı boyutu
TŞOF Başkanı Apaydın:
  -"Taşımacılık yasasında kanundan
  kaynaklanan sıkıntılar var"

TŞOF Başkanı Apaydın: -"Taşımacılık yasasında kanundan kaynaklanan sıkıntılar var"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, "Taşımacılık yasasında kanundan kaynaklanan sıkıntılar var" dedi.
     TŞOF, merkez binasında federasyona bağlı meslek odalarının üyesi minibüs taşımacılığı yapan esnafın sorunlarına ve çözümler önerilerine yönelik toplantı gerçekleştirdi.
     İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin de katıldığı toplantıda konuşan Apaydın, daha önce Servis Araçları Odaları başkan ve yöneticilerini bir araya getirerek sorunlarını tartıştıklarını hatırlatarak, ikinci olarak da dolmuş ve minibüsçü esnafının sorunlarını masaya yatırdıklarını ifade etti.
     Göreve geldiği günden beri eğitimin önemine dikkat çektiklerini anlatan Apaydın, gerçekleştirdikleri toplantılarla bir çok konuda eğitim verdiklerini kaydetti.
     Apaydın, söz konusu toplantıyı düzenlemedeki en önemli amacın yasaları çıkaranlar ile yasaların muhataplarını bir araya getirerek mevcut sorunları çözmek olduğunu belirterek, taşımacılık yasasında kanundan kaynaklanan sıkıntılar olduğunu savundu.
     Zorunlu trafik sigortalarında yeni bir döneme girildiğini de anlatan Apaydın, 1 Nisan'dan itibaren ödenecek bedellerin internet sitelerinde görüleceğini ve böylece en ucuz trafik sigortasının seçilebileceğini ifade etti.
    
     -Minibüslere artı 2 koltuk geliyor-
    
     Bir oda başkanının ayakta yolcu taşımaya uygulanan ceza puanlarının fazla olduğuna yönelik eleştirisine Emniyet Genel Müdürlüğü Uygulama Denetleme Dairesi Başkan Yardımcısı Ufuk Göksel, fazla yolcu taşımasına verilen ceza puanının yapılan düzenleme ile 20 puandan 10 puana düştüğünü ifade etti.
     Göksel, minibüs tanımını Avrupa mevzuatlarına uyumlu hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, "Bu güne kadar 14 artı 1'ler, minibüs olarak değerlendirilmiş. Ancak Avrupada 14 artı 1 minibüsler, 16 artı 1 şeklinde düzenlenmiş. Dolayısıyla biz de hazırladığımız kanun tasarısı taslağında minibüs tanımını AB'ye uyumlu hale getirmek üzere 16 artı 1 yani 16 artı bir şoför şeklinde hazırladık. Yani 2 koltuk sayısı artacak" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir