TŞOF Başkanı Apaydın: -"Sürücüler gece ve sabah erken yola çıkmak yerine buzlanmanın azalacağı…

  • Yazı boyutu
TŞOF Başkanı Apaydın:
  -"Sürücüler gece ve sabah erken yola çıkmak yerine 
  buzlanmanın azalacağı…

TŞOF Başkanı Apaydın: -"Sürücüler gece ve sabah erken yola çıkmak yerine buzlanmanın azalacağı gündüz yolculuğunu tercih etsin"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 25 Ocak'ta başlayacak yarıyıl tatilinde olumsuzluklar yaşanmaması için, sürücüleri gündüz yolculuğunu tercih etmeleri konusunda uyardı.
     Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, tatile çıkacak 17 milyon öğrenci ve 820 bin öğretmenin, trafik yoğunluğunu artıracağını belirterek bu yoğunlukta acele edilmemesini tavsiye etti.
    
     -Karlı yolda güneş gözlüğü-
    
     Yaşanacak yoğunluk nedeniyle trafik denetimlerinin artırılması gerektiğini kaydeden Apaydın, "Bir an önce tatile çıkayım, şu stresli ortamdan kurtulayım diyerek aşırı hızla araç kullanılmamalı ve hatalı sollama yapılmamalıdır. Karlı yollarda yanınızda güneş gözlüğü bulundurun. Beyaz yola uzun süre bakmak geçici görme kayıplarına yol açabilir. Sürüş sırasında dikkatlerinizin dağılmaması için cep telefonu kullanma ve sigara içme gibi davranışlardan kaçınmalısınız" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir