TŞOF Başkanı Apaydın: -"Ramazan ayında sürücüler birbirine toleranslı ve saygılı olmalı"…

  • Yazı boyutu
TŞOF Başkanı Apaydın:
  -"Ramazan ayında sürücüler birbirine toleranslı ve saygılı olmalı"…

TŞOF Başkanı Apaydın: -"Ramazan ayında sürücüler birbirine toleranslı ve saygılı olmalı" -"İftara yetişmek için acele edip, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeyin"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, sürücüleri Ramazan ayında birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmaları, aşırı hızdan kaçınmaları ve trafik kurallarına harfiyen uymaları konusunda uyardı.
     Apaydın, yazılı açıklamasında, Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla tatil dönüşlerinin hızlanacağını ifade etti. Ramazan ayında kan şekerinin düşmesi, açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerin yavaşlaması, dikkat dağılması konusunda sürücülerin her zamankinden daha dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmaları gerektiğini belirten Apaydın, "Hoşgörü ayı olan Ramazan ayında sürücüler birbirlerine karşı daha hoşgörülü ve saygılı olmalı. Aksi halde can yakan kazaların olması kaçınılmaz" görüşünü dile getirdi.
    
     -"Uykusuz olarak araç kullanmayın"-
    
     TŞOF Başkanı, Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla tatilden erken dönecek vatandaşlara "aşırı sürat yapmamaları, uykusuz ve yorgun olarak araç kullanmamaları" önerisinde bulundu.
     Ölümlü kaza oranının düştüğünü ancak kazalarda günde ortalama 14-15 vatandaşın hayatını kaybettiğini, tatil dönemlerinde bu sayının iki katına kadar çıkabildiğini belirten Apaydın, açıklamasında şunları kaydetti:
     "Bu kazaların büyük sebebi, sıcaktan ve nem oranının artmasından etkilenen sürücülerin dikkatinin dağılmasına bağlı olarak trafik kurallarına uymamak ve aşırı hız. Öğle vakitlerinde sıcaktan eriyen asfalta dikkat edin. Mecbur kalmadıkça öğlen sıcağında yola çıkmayın. Sabırsızlık ve yorgunluktan dolayı varılacak noktalara yakın yerlerde daha çok kaza yapılıyor."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir