TŞOF Başkanı Apaydın'dan sürücülere uyarı: -"Asla yorgun, uykusuz ve alkollü olarak araç…

  • Yazı boyutu
TŞOF Başkanı Apaydın'dan sürücülere uyarı:
  -"Asla yorgun, uykusuz ve alkollü olarak araç…

TŞOF Başkanı Apaydın'dan sürücülere uyarı: -"Asla yorgun, uykusuz ve alkollü olarak araç kullanmayın"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, bayramda yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulunarak, "Yola trafiğin az olduğu saatlerde çıkın. Asla yorgun, uykusuz ve alkollü olarak araç kullanmayın" dedi.
     TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, bayramın ilk 2 gününde Türkiye genelinde meydana gelen trafik kazalarında 23 kişinin hayatını kaybettiğini, 115 kişinin de hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "Bayramda yaşanan kazalar ve kaybettiğimiz vatandaşlarımız hepimizi üzmüştür. Bilhassa şehir içi kazalarındaki artış dikkat çekicidir" dedi.
     Kurban Bayramı'nın yağışlı bir mevsimde kutlandığını belirten Apaydın, sürücülere dönüş yolunda ani yağışlara karşı tedbirleri almaları, yol şartlarını kontrol etmeleri uyarısında da bulundu. Apaydın, "Hava durumu uyarılarını takip ederek sis ve ani sağanak yağışlar gibi muhtemel çıkacak problemlere karşı önlemlerimizi alabiliriz. Ayrıca yola çıkmadan evvel mutlaka aracınızın cam suyunu ve sileceklerini kontrol ediniz" dedi.
     Son 7 yılda 46 gün Kurban Bayramı tatili yapıldığını ve bu bayramlarda meydana gelen kazalarda 711 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Apaydın, açıklamasına şöyle devam etti:
     "Tüm uyarılarımıza rağmen kazalar hız kesmiyor. Kazaların nedenlerinin başında hatalı sollama, yorgun, uykusuz ve aşırı hızda araç kullanma gelmektedir. Sürüş sırasında asla cep telefonu ile konuşmayalım. Mutlaka emniyet kemerimizi takalım. Bu yanlışları yapanları gördüğümüzde çekinmeden uyaralım. Toplu taşım araçlarını tercih eden vatandaşlarımız da yolcu sayısının çok olmasını fırsat bilerek korsan taşımacılık yapmak isteyenlere dönüş yolunda da dikkat etmelidir. Emniyet yetkililerimiz gerekli tedbirleri almaktadırlar. Siz de bildiğiniz firmaları tercih edin."
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir