TSK'ya nükleer ve kimyasal koruyucu kıyafetler geliyor -Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilen…

  • Yazı boyutu
TSK'ya nükleer ve kimyasal koruyucu kıyafetler geliyor 
  -Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilen…

TSK'ya nükleer ve kimyasal koruyucu kıyafetler geliyor -Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilen kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer koruyucu kıyafetlerin ilk partisi yarın teslim edilecek

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için üretilen kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) koruyucu kıyafetlerin ilk partisi, yarın Kocaeli'nde düzenlenecek törenle teslim edilecek.
     Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin nükleer biyolojik kimyasal koruyucu elbise takımının yurtiçinde üretimi amacıyla 15 Haziran 2007'de ÇAN Ortak Girişim Grubu ile sözleşme imzalamıştı. Sözleşmeye göre ÇAN Ortak Girişim Grubu, 161 bin 102 adet KB koruyucu elbise takımı (KB koruyucu elbise, bot kılıfı ve eldiven) üretecek.
     Pilot üretimi ve test aşaması tamamlanan elbiselerin 2 bin adetlik ilk partisinin TSK'ya teslimatının, Şubat ayı içerisinde tamamlanması öngörülüyor.
     Projede yüzde 80 yurtiçi katma değer yaratılması hedeflendi.
     Son elbise takımının paket olarak kuvvet komutanlıklarına teslimatının 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir