TSE sınavla 110 uzman yardımcısı alacak

  • Yazı boyutu
TSE sınavla 110 uzman yardımcısı alacak

TSE sınavla 110 uzman yardımcısı alacak

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), sınavla 110 uzman yardımcısı alacak.
     TSE'den edinilen bilgiye göre, üniversitelerin makine, inşaat, metalurji, bilgisayar, endüstri, mekatronik, kimya, elektrik-elektronik, gıda, biyomedikal, deri, ziraat mühendisliği bölümleriyle, fizik bölümü, kimya bölümü, bilgisayar öğretmenliği bölümü, eğitim iletişimi ve planlaması bölümü, yönetim bilişim sistemleri bölümü, hukuk fakültesi ve siyasal bilgiler, işletme, iktisat, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları arasından sınavla toplam 110 uzman yardımcısı alacak.
     Sınava katılmak isteyenlerin, 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS), mühendislik bölümleri ile fizik ve kimya bölümleri mezunlarının KPSSP-7, bilgisayar öğretmenliği, eğitim iletişimi ve planlaması ile yönetim bilişim sistemleri bölümü mezunlarının KPSSP-5, hukuk fakültesi mezunlarının KPSSP-103 ve siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunlarının da KPSSP-65 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor.
     Adaylar, 30 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, enstitünün resmi internet sitesinden (www.tse.org.tr) temin edecekleri sınav başvuru formu ile mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesinin suretlerini, elektronik ortamda göndererek veya elden "Necatibey Cad. No:112 06100 Bakanlıklar/ANKARA" adresindeki TSE İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'na teslim ederek başvurabilecek.
     Adayların mezun oldukları lisans programları ve tespit edilen KPSS puan türlerine göre, en yüksek puanı alan adaydan başlayarak yapılacak sıralamaya göre, atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday sözlü sınava girme hakkı kazanacak.
     Sözlü sınav, enstitünün "Necatibey Cad. No: 112 06100 - Bakanlıklar/ANKARA" adresinde yapılacak.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir