TSE, siber güvenlikte alınması gereken önlemleri masaya yatıracak

  • Yazı boyutu
TSE, siber güvenlikte alınması gereken önlemleri masaya yatıracak

TSE, siber güvenlikte alınması gereken önlemleri masaya yatıracak

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), "1. Bilişim Teknolojileri Standardları Konferansı" ile siber güvenlikte alınması gereken önlemleri masaya yatıracak.
     TSE'den yapılan yazılı açıklamada, bilişim teknolojileri standartlarına yönelik belgelendirmeyi yaygınlaştırmak, güvenli yazılım konusunda kullanıcıları bilinçlendirmek ve bu alandaki yeni gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla yarın "1. Bilişim Teknolojileri Standardları Konferansı"nın düzenleneceği belirtildi.
     Yaklaşık 150 kamu kuruluşu ve 400 sektör firmasının davetli olduğu Rixos Otel'deki konferansta, siber saldırılara karşı alınması gereken önlemler, ulusal koruma profilleri, kullanılan yazılım ve bilişim teknolojileri ürünlerinin nasıl daha güvenli, yüksek performanslı ve kaliteli olacağı konularının ele alınacağı bildirildi.
     TSE Başkanı Hulusi Şentürk'ün açılış konuşması ile başlayacak konferansa, üst düzey kamu yöneticileri, özel sektör temsilcileri ile çok sayıda akademisyenin katılması bekleniyor
    
    
    

Bu haberi 86 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir