TSE laboratuvarları ile milyonlarca dolar ülkede kalacak -TSE Başkanı Şentürk: -"Bu…

  • Yazı boyutu
TSE laboratuvarları ile milyonlarca dolar ülkede kalacak
  -TSE Başkanı Şentürk:
  -"Bu…

TSE laboratuvarları ile milyonlarca dolar ülkede kalacak -TSE Başkanı Şentürk: -"Bu laboratuvarlar sayesinde Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolarlık milli servet ülke içinde kalacak, ayrıca zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacak"

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, hizmete başlayan laboratuvarların Türkiye için son derece önemli olduğunu belirterek, "Bu laboratuvarlar sayesinde Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolarlık milli servet ülke içinde kalacak, ayrıca zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacak" dedi.
     TSE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TSE Başkanı Şentürk, TSE Kayseri Laboratuvar Müdürlüğü bünyesinde bir yılı aşkın süredir devam eden çalışmalar sonucunda, TSE'nin son dönemlerdeki en önemli yatırım projelerinden birini hayata geçirdiklerini ifade etti.
     "Yangına Dayanım", "Kapı ve Pencere Sistemleri" ve "Cam ve Malzeme" Laboratuvarlarının, en son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak mode laboratuvarcılık konseptinde hizmete sunulduğunu belirten Şentürk, açıklamada şunları kaydetti:
     "TSE Kayseri Laboratuvar Müdürlüğü bünyesinde açılan ve TÜRKAK Akreditasyon ve Onaylanmış Laboratuvar Denetimi son aşamasında olan bu laboratuvarlar, Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolardan kurtulması anlamına geliyor. Laboratuvarlarımızın 40 konuda gerçekleşen TÜRKAK Akreditasyon ve Onaylanmış Laboratuvar denetimi de tamamlanmış bulunuyor. Bu laboratuvarlar sayesinde Türk üreticisinin yurtdışında yaptırmak zorunda kaldığı testler için ödediği milyonlarca dolarlık milli servet ülke içinde kalacak, ayrıca zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacak."
     Şentürk ayrıca çok yakında "Yalıtımlı Camlar (EN 1279-5)" ile "Kapı ve Pencere Sistemleri (EN 14351-1)" konusundaki tüm deneylerin yapılabildiği "Sistem-3 CE Uygunluk Değerlendirmesi ve Sertifikalandırması" ile "Pencerelerde Enerji Etiketlemesi" laboratuvarını da hizmete sunmak için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 104 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir