TSE Kanada'da çözüm ortaklığı ofisi açtı

  • Yazı boyutu
TSE Kanada'da çözüm ortaklığı ofisi açtı

TSE Kanada'da çözüm ortaklığı ofisi açtı

Türk Stardardları Enstitüsü (TSE), Kanada'da çözüm ortaklığı ofisi açtı.
     TSE'den yapılan yazılı açıklamada, Enstitü'nün belgelendirme ve uygunluk değerlendirme alanındaki uluslararası etkinliğini yurt dışında açtığı "Çözüm Ortaklığı Ofisleri" ile arttırmayı hedeflediği belirtildi.
     Bu yılın Ocak ayında Şanghay'da ilk çözüm ortaklığı ofisinin açıldığı hatırlatılan açıklamada, bugüne kadar 10 farklı ülkede 14 ofisin açıldığı kaydedildi.
     Son olarak Kanada'da açılan bu ofislerde, uluslararası akreditasyona sahip belgelendirme ve uygunluk değerlendirme hizmetinin yerel çözüm ortakları aracılığıyla verildiği ifade edilen açıklamada, Toronto şehrindeki yeni çözüm ortağı ofisi "Yunus Services Inc."in açılışına TSE Başkanı Hulusi Şentürk, Toronto Başkonsolosu Ali Rıza Güney ve Toronto Ticaret Ataşesi Mehmet Tan'ın katıldığı bildirildi.
     Açıklamaya göre TSE Başkanı Hulusi Şentürk, açılışta yaptığı konuşmada, çözüm ortaklığı ofisleri ile TSE'nin sesini tüm dünyaya duyurmayı hedeflediklerini söyledi.
     Şentürk, bu sayede uluslararası akreditasyona sahip bir kuruluş olan TSE'nin dünya belgelendirme ve uygunluk değerlendirme pazarından hak ettiği payı alacağını belirtti.
     Bu arada anılan ofisler, yurt dışında belgelendirme ve uygunluk değerlendirme alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşları ile TSE arasında imzalanan protokollerle kuruluyor.
     Ofisler açılırken öncelik ilgili ülkede bu alanda faaliyet gösteren Türk özel sektör kuruluşlarına tanınırken, Türk şirketleri bulunmaması halinde yabancı şirketlerle işbirliği yapılıyor.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir