TSE Kalite Ödülleri verecek

  • Yazı boyutu
TSE Kalite Ödülleri verecek

TSE Kalite Ödülleri verecek

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) kalite alanında başarılı çalışmalar yapan firmalara "15 Mart Dünya Tüketiciler Günü"nde "TSE Kalite Ödülü" verecek.
     TSE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TSE, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde düzenlenecek törenle, Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren, sürdürülebilir kalite anlayışını benimseyerek standardizasyon ve kalite alanında başarılı çalışmalar yapan kurum ve kuruluşlara "TSE Kalite Ödülü"nü takdim edecek.
     TSE Başkanı Hulusi Şentürk, konuya ilişkin, Türkiye'de kalite, standardizasyon ve uygunluk değerlendirme alanlarında 59 yıldan beri hizmet veren Türk Standardları Enstitüsü'nün, Türk sanayicisinin daha az maliyetle yüksek kaliteli üretim yapmasının, inovasyon faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürmesinin, uluslararası standartlara uygun ürün ve hizmet sağlayarak uluslararası pazarlara girmesinin anahtarı konumunda olduğunu belirtti.
     Bugün TSE'nin, bir yandan ulusal ve uluslararası alanda standardizasyon çalışmalarını sürdürdüğünü, diğer yandan mevcut uygunluk değerlendirme alanındaki altyapısını Türk sanayicisinin ihtiyaç duyduğu yeni test ve belgelendirme faaliyetleriyle güçlendirdiğini ifade eden Şentürk, şunları kaydetti:
     "TSE'nin tüm bu faaliyetlerde temel hareket noktası ise ülkemizde kalite anlayışının benimsenmesi, kurum ve kuruluşlarda kalite altyapısının kurulması ve geliştirilmesidir. 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde, TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 'TSE Kalite Ödülleri' töreni de bu paralelde düzenlenmektedir. Marmara Bölgesi'nde Enstitümüzden belgeli kurum ve kuruluşlar arasından kalite alanında başarılı çalışmalarıyla öne çıkanların ödüllendirilmesinin amaçlandığı bu organizasyonun mal ve hizmet üretiminde kalitenin öneminin bir kez daha vurgulanmasını sağlayacağına inanıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir