TSE ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü -TSE Başkanı Şentürk:…

  • Yazı boyutu
TSE ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında
  işbirliği protokolü
  -TSE Başkanı Şentürk:…

TSE ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü -TSE Başkanı Şentürk: "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile standartların ve uygunluk değerlendirmenin ekonomiye katkısı konusunda proje yaparak,Türkiye'de bir ilke imza atacağız"

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile standartların ve uygunluk değerlendirmenin ekonomiye katkısı konusunda proje yaparak, Türkiye'de bir ilke imza atacaklarını söyledi.
     TSE ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü, üniversitenin toplantı salonunda düzenlenen törenle imzalandı.
     Törende konuşan Şentürk, protokol kapsamında üniversite öğrencilerinin, kalite ve uygunluk değerlendirmeyle ilgili eğitimlerinin sağlanacağını belirterek, "Bu eğitimler sonrasında gerekli sertifikalarını alabilecekler. Üniversitenin laboratuvar altyapısının TSE'den faydalanması sağlanacak. Üniversitemizle standardizasyon konusunda geniş kapsamı bir protokol imzalandık" dedi.
     Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile standartların ve uygunluk değerlendirmenin ekonomiye katkısı konusunda proje yaparak, Türkiye'de bir ilke imza atacaklarını ifade eden Şentürk, "Üniversitemiz ile enstitümüz arasındaki işbirliği, sanayicimizin gelişmesine katkı sağlayacak. Türkiye'nin ihracatta teknik engelleri aşmasında ciddi katkı sağlayacak. Gençlerimizin de istihdam imkanını artıracak. Onlara daha rahat ve üst seviyede iş bulabilmelerinin yolunu açacak" diye konuştu.
     Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz ise her iki kurumun, ülke yararına hayırlı işlere imza atacaklarını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 404 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir