TSE'den Helal Gıda Sertifikası iddialarına yanıt -Türk Standardları Enstitüsü: -"Gazlı alkolsüz…

  • Yazı boyutu
TSE'den Helal Gıda Sertifikası iddialarına yanıt
  -Türk Standardları Enstitüsü:
  -"Gazlı alkolsüz…

TSE'den Helal Gıda Sertifikası iddialarına yanıt -Türk Standardları Enstitüsü: -"Gazlı alkolsüz içecek (kola) ürün grubunda, halihazırda yapılmış resmi bir başvuru bulunmamaktadır."

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Coca Cola firmasının Helal Gıda Sertifikası almak istediği yönündeki iddialara, "Gazlı alkolsüz içecek (kola) ürün grubunda, halihazırda yapılmış resmi bir başvuru bulunmamaktadır" diye yanıt verdi.
     TSE tarafından yapılan yazı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında "Coca Cola firmasının TSE'den Helal Gıda Sertifikası almak istediği ancak, ürünün formülünün firma tarafından verilmemesi nedeniyle sertifika talebinin reddedildiği"ne ilişkin haberler yer aldığı kaydedildi.
     Açıklamada, TSE Başkanı Hulusi Şentürk'ün gazetecilerle yaptığı toplantıda bir firma ismini telaffuz etmediği, sadece bir kola üreticisi firmanın TSE'den Helal Gıda Sertifikası ile ilgili başvuru şartları konusunda bilgi istediği ifade edildi.
     TSE'ye gazlı alkolsüz içecek ürün grubunda halihazırda yapılmış bir resmi başvurunun bulunmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Firmaya, Helal Belge başvurusu için tüm girdilerin ve üretim süreçlerinin TSE denetimine açılması gerektiği ifade edilmiş ve firma yetkilileri de bu durumu değerlendireceklerini belirtmişlerdir."
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir